W świecie genialnego muzyka

"Novecento" - reż. Bartłomiej Wyszomirski - Teatr J. Słowackiego w Krakowie

Niezwykła opowieść jednego z najwybitniejszych współczesnych włoskich pisarzy, autora słynnego Jedwabiu. I równie niezwykły bohater - wybitny pianista-samouk o przydomku Novecento, który jako niemowlę został porzucony przez rodziców na statku kursującym między Europą a Ameryką i nigdy nie zszedł na stały ląd.

Baricco odsłania fascynujący świat genialnego muzyka. Przestrzeń tego świata tworzą: horyzont morza, chybotliwy pokład i osiemdziesiąt osiem klawiszy fortepianu. Jednak znajdzie się w nim miejsce na wszystko, co najważniejsze – twórczość, pasję i prawdziwą przyjaźń. Historię Novecento opowiada jego najbliższy przyjaciel - trębacz z okrętowej orkiestry, w którego rolę wcielił się Błażej Wójcik.

Przedstawienie wyreżyserował Bartłomiej Wyszomirski. Błyskoltiwy tekst sztuki \\"Novecento\\" w atrakcyjnej formie teatralnego monodramu przywołuje atmosferę czasów, które były świadkiem narodzin jazzu.

Alessandro Baricco (ur. 1958), włoski powieściopisarz, autor sztuk teatralnych, krytyk muzyczny i teatralny, eseista. Międzynarodową sławę zdobył bestsellerową powieścią Jedwab. Ta i kolejne nagradzane książki przyniosły mu światowy rozgłos.

Oprac. M. I.
Materiały Teatru
28 października 2010

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...