W sylwestrowy wieczór premiera w Teatrze Nowym

"Zajmijmy się seksem!" - reż. Wojciech Bartoszek - Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

Premierę spektaklu rosyjskiego dramaturga Valentina Krasnogorova "Zajmijmy się seksem!" w reż. Wojciecha Bartoszka przygotował na sylwestrowy wieczór Teatr Nowy.

Przedstawienie grane będzie w Dużej Sali.

Jak informuje PAP Agnieszka Cytacja z teatru, na scenie pojawia się czwórka bohaterów: Żona, Mąż, Profesor oraz Dziewczyna - którzy poszukują seksu; Żona namawia Męża, Profesor Żonę, Mąż Dziewczynę, Dziewczyna Profesora. - Wszyscy chcą się zajmować seksem, każdy po swojemu - wyjaśnia.

Profesor rozprawia o seksie wszystkich epok, kultur, krajów, czasów i narodów. Dziewczynie wszystko kojarzy się z seksem i chce go spróbować natychmiast. Żona marzy o gorącej przygodzie, byle nie z mężem. Mąż chciałby z Dziewczyną, ale niespiesznie. Chociaż wszyscy deklarują chęć oraz gotowość do czynu, długo wyczekiwany i dyskutowany akt nie następuje. Bohaterowie postanawiają zjednoczyć siły.

Reżyserem spektaklu jest Wojciech Bartoszek, absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Po studiach - jako aktor - pracował m.in. w teatrach: im. Horzycy w Toruniu i Dramatycznym w Legnicy. Obecnie jest aktorem Teatru Nowego w Łodzi.

Urodzony w Leningradzie (obecnie Sankt Petersburg) Valentin Krasnogorov to jeden z najbardziej znanych dramaturgów rosyjskich. Jego spektakle wystawiane były m.in. w Bułgarii, Niemczech, Czechach, USA i Słowacji. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Unii Rosji. Jest doktorem nauk technicznych. Od 2006 roku ponownie mieszka w Sankt Petersburgu.

Przedstawienie "Zajmijmy się seksem!" będzie można obejrzeć również w pierwszy weekend nowego roku - 3, 4 i 5 stycznia.

(-)
(PAP)
1 stycznia 2014

Książka tygodnia

Teatr plastycznej metafory. Scenografie Jadwigi Mydlarskiej-Kowal
Muzeum Śląskie
Redakcja: Sylwia Ryś, Elżbieta Spadzińska-Żak

Trailer tygodnia