W szponach dziecięcej wyobraźni

Teatr Rampa zaprasza na wyjątkowe atrakcje...

Teatr Rampa zaprasza na wyjątkowe atrakcje - na jego deskach zobaczymy przygotowaną specjalnie dla dzieci komediooperę, teatr cieni i spektakl młodzieżowy. Wizyta na Targówku to także okazja obejrzenia sztuki "Pospiesz się!" kanadyjsko-bułgarsko-węgierskiego zespołu Puzzle Theatre oraz "Dzień przed początkiem świata" włoskiego ScarlattineTeatro.

W poniedziałek (28.09, godz. 9) Włosi w „Dniu przed początkiem świata” stworzonym na motywach powieści Giocondy Belli „Manufaktura motyli” opowiadać mają o tym, jak postał świat. Według ScarlattineTeatro „narysowali go Rysownicy Wszechrzeczy według ściśle określonych reguł - na początku używając tylko bieli i czerni. Lecz z czasem fantazja zaczęła im podsuwać coraz to śmielsze pomysły”.

W interpretacji tekstu „Manufaktury motyli” widzowie bez trudu powinni rozpoznać elementy zaczerpnięte z niemego kina i filmu animowanego. Aktorzy ulegają tu nieustannej metamorfozie, stając się komponentem dynamicznych projekcji wideo.

Z kolei Instytut Teatralny i Teatr Lalek Pleciuga zapraszają na „Poczciwy oswojony świat”, komediooperę dla dzieci Joanny Kulmowej (w reżyserii Przemka Żychowskiego). Intryga osnuta jest na historii Piotrka, który zostaje sam w domu, bo jego rodzice wychodzą do teatru. Chłopiec boi się samotności i ciemności, ale w przełamaniu jego lęków pomogą mu ożywione sprzęty domowe (np. troskliwy telefon czy sympatyczna szafa). Pokaz w poniedziałek (28.09) godz. 10.30 i 12.We wtorek (29.09, godz. 9 i 17) Teatr Figur wystawi w Rampie „Zapach słoni po deszczu” zrealizowany w konwencji teatru cieni. Spektakl o tym dziwnym tytule wciągnie publiczność w świat powieści Italo Calvino o nieistniejących miastach. Tego samego dnia (godz. 10.30) obejrzymy też „Nocnego Marka” Teatru Lalki i Aktora z Turzego Pola (o dzieciach, które spać nie mogą i obserwują żarty i opowieści wychodzące spod łóżka).

Na koniec tego minicyklu prezentacji – w środę, godz. 11.30 i 17 – gościem Rampy będzie Puzzle Theatre. Dwójka aktorów wykreuje w „Pośpiesz się!” świat w wiecznym biegu. W kręgu cyferblatu zegara pojawiają się i znikają dziwne postaci ludzi i zwierząt. Wszystko pędzi i wiecznie się spóźnia...

Bilety można rezerwować w kasie Teatru Rampa (ul. Kołowa 20) pod nr tel. 022 67....

sw
Zycie Warszawy
28 września 2009

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...