W Żaku tanecznie

"Kobieta z wydm" - LipZezRew

Klub Żak zaprasza 9 lutego na spektakl grupy LipZezRew "Kobieta z wydm", inspirowany książką Abe Kobo.

Bożena Zezula: Spektakl Teatru LipZezRew powstał z inspiracji dziełem Abe Kobo pod tym samym tytułem. Opowiada historię narodzin miłości, która na początku jawi się nam jako zniewolenie, by w końcu stać się dla nas sensem istnienia. To co kusi nas swym blaskiem często staje się tylko fałszywym odbiciem, a to co wydaje się udręką jest drogą ku szczęściu. "Kobieta z wydm" to obraz uczucia, które rodzi się w bólu, uczucia dojrzewającego, które potrzebuje czasu i zrozumienia. To uczucie jest walką, której finał jest z góry dla każdego wygrany.

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 - w.117 / Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. / Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca są numerowane. / W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć w trakcie przedstawień.

Bożena Zezula - tancerka, aktorka, samodzielny choreograf; edukację taneczną pobierała u: Leszka Bzdyla, Imre Thormanna (butoh), Melisy Monteros, Wojciecha Mochnieja, Charlotte Vincent, Tero Saarinen, Martina Kivady, Grzegorza Brala, Anny Zubrzyckiej, Andrzeja Moguczy, Chiharu Mamiya. Współzałożycielka teatru "LipZezRew" (2000). W latach 1995 - 2000 była aktorką i tancerką w teatrze "Dada von Bzdülöw". Z Teatrem Patrz Mi Na Usta Krzysztofa "Leona" Dziemaszkiewicza występowała w spektaklach "Variete Cameleon" i "Różana góra". Z Teatrem Okazjonalnym w 2006 r. współtworzyła spektakl ,,Kwadrat. Wersja 6". Występowała na wielu festiwalach w Polsce i zagranicą. Z teatrem LipZezRew zrealizowała dwa spektakle: "Niejaki Piórko" i "Ciało w Naprawie".

Danuta Markisz - tancerka związana z Teatrem Dada von Bzdülöw w latach 1996-2000. Współpracowała z Teatrem Miejskim w Gdyni w latach 1996 - 2000.

Tomasz Lipski - poeta, muzyk, aktor, DJ, animator kultury. Sekretarz Pomorskiego Stowarzyszenia Integracji Kultury i Sztuki "Jeden Świat" w Sopocie. Prowadził tam Czwartkowe Spotkania Poetyckie. Współorganizator wraz z Larrym Okey Ugwu Festiwalu "Muzyka Przeciwko Nietolerancji i Przemocy" w Sopocie. Członek etnicznego zespołu Ikenga Drummers. Współzałożyciel Teatru " LipZezRew". Laureat ogólnopolskich konkursów poetyckich. Członek Koła Młodych przy ZLP w Gdańsku. Do tej pory wydał tomiki poetyckie "Fotografie mej pamięci" - 1995 r. oraz "Pierwsze słowo" - 1998 r. W 2005 wydał swój trzeci tomik poetycki "Opowieści z Buszu", a w 2009 wydał antologię wierszy z Czwartkowych Spotkań Poetyckich "Odgłosy".

9.02.2014 / G.19.00

"Kobieta z wydm" / Lipzezrew

koncepcja, choreografia, muzyka, wykonanie: Danuta Markisz, / Bożena Zezula / Tomasz Lipski / Robert Połyń / Premiera: Klub Żak / zrealizowano w ramach projektu Trójmiejska Korporacja Tańca, Gdański Festiwal Tańca 2012 oraz w ramach Stypendium Miasta Gdańska

Bilety:

25 zł - normalne / 15 zł - studenci* i na Kartę do Kultury / 10 zł - uczniowie* / 5 zł - na Kartę Wielodzietnej Rodziny / 3 zł - na Kartę Tancerza

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i Karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 Kartę)

(-)
Materiał Teatru
23 stycznia 2014

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...