Wakacje w teatrze

Program "Lato w teatrze"

Teatr Banialuka w Bielsku-Białej realizuje w wakacje program "Lato w teatrze". Już w sobotę o godz. 18.00 w ramach tej inicjatywy odbędzie się premiera spektaklu "Papieru ślad".

Przedstawienie jest efektem dwutygodniowych bezpłatnych warsztatów, podczas których uczestnicy pod okiem profesjonalistów przygotowali wszystkie elementy przedstawienia. To oni stworzyli oprawę plastyczną i muzyczną oraz scenariusz spektaklu, a także zajęli się jego promocją. W projekcie uczestniczy 45 osób w wieku od 12 do 18 lat.

Spektakl "Papieru ślad" będzie można obejrzeć również w niedzielę 14 lipca o godz. 11.00.

"Lato w teatrze" jest atrakcyjną ofertą teatralną dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzą wakacje w swojej miejscowości. Projekt został zainicjowany w 2008 roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i od sześciu lat jest koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Teatralne półkolonie i warsztaty odbywają się między 29 a 1 września 2013 roku w 30 miejscowościach w całej Polsce, między innymi w Bielsku-Białej w Teatrze Banialuka. Warsztaty są dla dzieci szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie.

Bielsko-Biała, Teatr Banialuka, ul. Mickiewicza 20, www.banialuka.pl. Sobota, 13 lipca, godz. 18.00, niedziela 14 lipca, godz. 11.00, wstęp wolny.

KAP
Polska - Dziennik Zachodni
13 lipca 2013

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...