Wakacje z Witkacym i Billie Holiday

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu

Teatr Muzyczny latem nie zamyka swoich drzwi! Letnie kino, koncerty jazzowe, spektakle muzyczne - w wakacyjnej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie.

Już od 9 lipca wraca cykl "Na dużym ekranie, czyli kino w Teatrze". W tym roku pokażemy nie tylko stare komedie muzyczne, ale też filmy dokumentalne i fabularne poświęcone Stanisławowi Ignacemu Witkiewiczowi - Witkacemu. 2015 rok został ogłoszony rokiem Witkiewiczów (ojca i syna), dlatego tym bardziej warto przypomnieć twórczość artysty bardzo z Toruniem związanego. Filmy będziemy wyświetlać w teatralnym ogrodzie w każdy czwartek od 9 lipca do 27 sierpnia o g. 20:00. W przypadku niepogody seanse przeniesione będą do Sali teatralnej. Szczegółowy repertuar kina znajduje się na stronie www.teatrmuzyczny.torun.pl. Wstęp wolny.

W wakacje w ramach cyklu "Jazz w Pałacu" zagrają Jerzy Małek Group (22 lipca w OSP w Nieszawie), Trio Herdzin/Bogdanowicz/Biskupski w koncercie "Seriale seriale" (22 lipca w Teatrze Muzycznym) oraz Krzysztof Ścierański New Quartet (29 sierpnia).

18 i 19 lipca Anna Sroka-Hryń i Włodzimierz Nahorny w spektaklu "Lady Day" w Emerson Bar & Grill przypomną losy Billie Holiday - artystki, której twórczość odegrała niezwykłą rolę w rozwoju muzyki jazzowej. Z kolei 15 sierpnia zobaczymy "Ciao Ciao Bambina" - spektakl muzyczny inspirowany życiem Marino Mariniego, to podróż przez historię włoskiej piosenki.

Bilety na wydarzenia (poza spektaklem Ciao Ciao Bambina) w promocyjnej, wakacyjnej cenie 30 zł do nabycia w Biurze Obsługi Widza, a także przez Internet.

(-)
Materiał Organizatora
2 lipca 2015

Książka tygodnia

Mewa. Egzemplarz reżyserski Krystiana Lupy
Akademia Sztuk Teatralnych
Krystian Lupa

Trailer tygodnia