Wakacyjny program edukacyjny

Cricoteka - Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora

Cricoteka zaprasza młodzież i dorosłych na przygotowany specjalnie z myślą o wakacjach program edukacyjny. W ramach akcji organizatorzy proponują uczestnictwo w bezpłatnych cotygodniowych oprowadzaniach i spotkaniach.

Pierwszą z propozycji jest bezpłatne oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie sztuki Tadeusza Kantora i wystawie czasowej oraz projekcja filmu o Tadeuszu Kantorze w każdą sobotę od 25 lipca do 29 sierpnia o godz. 15.00.

Zwiedzanie rozpoczyna się od opowieści o budynku. Co w nim niesamowitego? Jakie łączy funkcje? Widzowie będą przechodzić dalej, by poprzez kolejne kondygnacje dotrzeć do sal ekspozycyjnych i rozpocząć przygodę z twórczością Kantora i zapoznać się z instalacją Christiana Boltanskiego. Oprowadzanie jest darmowe, obowiązuje jedynie bilet wstępu na wystawę.

Na darmowe oprowadzanie i projekcję filmu Cricoteka zaprasza również seniorów w każdą środę o godz. 12.00

W programie wakacyjnym przewidziany jest także cykl Spotkanie z Aktorem. Cricoteka zaprasza na spotkania dotykające zagadnień i idei z kręgu twórczości Tadeusza Kantora. Uczestnicy spotkań będą mieli okazję nie tylko zapoznać się ze sztuką artysty, ale też porozmawiać i podyskutować z Bogdanem Renczyńskim, Aktorem Teatru Cricot 2 i pracownikiem Archiwum Cricoteki.

Warsztaty Laboratorium Dźwięku to poszukiwania niezwykłych brzmień zwykłych przedmiotów oraz propozycja dla juniorów i seniorów, której celem jest przełamanie schematycznego i bezkrytycznego odbioru sztuki. Jak dzieci odbierają sztukę? Jak robią to dorośli? Czy sztuka Tadeusza Kantora jest na tyle wielowymiarowa, by jednocześnie zaspokoić potrzeby jednych i drugich? Laboratorium dźwięku wychodzi naprzeciw naturalnym, dziecięcym potrzebom twórczego odkrywania i poszukiwania, a także naprzeciw potrzebom dzielenia się doświadczeniami i wspomnieniami osób starszych. Istotą i założeniem projektu jest stworzenie szansy na międzypokoleniową współpracę pomiędzy wnukami i dziadkami za pomocą uniwersalnego języka zmysłów. Warsztaty odbędą się 26 lipca, 9 oraz 23 sierpnia.

(-)
Materiały organizatra
25 lipca 2015

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...