Wakacyjny rozkład teatralnej jazdy

krakowskie teatry nie próżnują

Lato w pełni, a krakowskie teatry nadal nie próżnują. Przedstawiamy repertuar wiodących scen, które nie rozstają się z widzami podczas sezonu wakacyjnego.

Teatr Bagatela zapowiada chyba najbardziej pracowite wakacje, ponieważ gra przez lipiec i sierpień, zapewniając rozrywkę widzom. W lipcu czekają na krakowian i turystów największe komediowe przeboje w ramach imprezy "Festiwal - Teatr dla przyjemności": "Mayday", "Mayday 2", "Wieczór kawalerski", "Carmen. Bella Donna", "Boeing, boeing-Odlotowe narzeczone", "Okno na parlament", "Testosteron" i "Szalone nożyczki". Z kolei w sierpniu w ramach Letniego Festiwalu Komedii będzie można obejrzeć adaptację Woody'ego Allena "Seksu nocy letniej" [na zdjęciu]. A w przedstawieniach zobaczymy teatralne gwiazdy, m.in. Urszulę Grabowską i Magdalenę Walach. Widzowie mogą skorzystać z kupna letnich karnetów.

W lipcu też (8-21) Bagatela proponuje już po raz drugi warsztaty w ramach programu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży "Lato w teatrze". Nad spektaklem "Efekt motyla" pracować będą podopieczni Stowarzyszenia "Siemacha" oraz Dariusz Starczewski, Małgorzata Haduch, Urszula Czernicka, Łukasz Drewniak, Piotr Kubie i Artur Sędzielarz. Wstęp wolny.

Pamięta o widzach także Stary Teatr, proponując w lipcu takie spektakle, jak: "Opera mleczana" (3,4 lipca, godz. 18), "Dumanowski" (3 lipca, 19.30) i "Oresteja" (5,6 i 7 lipca, godz. 19.15).

W Teatrze Ludowym będzie można zobaczyć "Męża mojej żony", "Wszystko o kobietach", "Wszystko o mężczyznach" i "Jakobi i Leidental" grane na Scenie pod Ratuszem.

Tradycyjnie nie zawiedzie nas Scena przy Pompie Teatru im. Słowackiego, która zaprasza m.in. na recitale Agnieszki Rosnerówny (6 lipca, godz. 20.30) i Przemysława Brannego (7 lipca, godz. 20.30). W ramach tej sceny zaplanowany też jest "Seans z taperem". Tym razem z muzyką na żywo zobaczymy Alfreda Hitchcocka "Lokatora" z 1927r. (8 lipca, godz. 21). Szczegóły repertuarowe w teatrach bądź na stronach internetowych.

(JOC)
Dziennik Polski
5 lipca 2013

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...