Warszawa. Spektakle, filmy, tańce. Jedyna taka Szkoła w mieście

Spektakle, filmy, tańce - Szkoła E.Plater 31

W tym tygodniu Szkoła E.Plater 31 zaprasza na spektakle, filmy i tańce w ciszy (i nie tylko).

15 i 16 lipca, godz. 19.00

Teatr: Cezary idzie na wojnę, reż. Cezary Tomaszewski

brak biletów

Nagrodzony na Boskiej Komedii w 2017 roku spektakl objechał cały świat, wszędzie wzbudzając entuzjastyczne przyjęcia. Rewelacyjne wykonanie "Pieśni domowych" Stanisława Moniuszki i przesłanie obalające mury nietolerancji nagradzali owacjami na stojąco widzowie w Nowym Jorku, Monachium i Santiago de Chile.

16 lipca, godz. 21.00

Kino: Beuys. Sztuka to rewolucja, reż. Andres Veiel

Portret porywającego artysty, a jednocześnie kameralny, intymny obraz niezwykłego człowieka o kompletnie nietuzinkowej osobowości, oryginalnej koncepcji sztuki i nieoczywistych jak na swoje czasy poglądach.

Wstęp wolny.

17 lipca, godz. 19.30

Taniec: Bezempatia, choreografia Stefano Silvino

Performance jest efektem otwartych wakacyjnych warsztatów prowadzonych przez włoskiego tancerza i choreografa Stefano Silvino. "Mówi o potrzebie ciągłego dopasowania się nie tylko między performerami, ale także w rozmaitych kontekstach przestrzennych i okolicznościach i przestrzeni. Pokazuje, jak reaguje ciało, gdy emocje chcą zmieścić się w wygodnej przestrzeni lub w miejscu niebezpiecznym i nieznanym" - mówi choreograf.

Wstęp wolny.

17 lipca, godz. 21.00

Silent disco 666

Trzy ekipy + sześć gramofonów, czyli 666 silent disco na dziedzińcu szkolnym.

Zagrają: Radio Kapitał Drim Tim, Radio Sex&Drugs&Rock'n'Roll, Radio Karola, który został DJem, będzie fajnie!

Bilety na miejscu.

18 lipca, godz. 21.00 i 19 lipca, godz. 19.00

Teatr: Ośrodek wypoczynkowy, reż. Anna Smolar

W nowej rzeczywistości, w miejscu obecnej awangardowej sceny teatralnej mieści się jeden z ośrodków wypoczynkowych powstały dzięki Narodowemu Programowi Zbiorowego Wypoczynku. Tu wszystkie decyzje zostały już podjęte, wszystkie sprawy załatwione, sytuacja wewnętrzna i zewnętrzna jest stabilna, a dobrobyt jest na wyciągnięcie ręki.

Bilety online

19 lipca, godz. 21.00

Muzyka: Dlaczego lubię stare piosenki

Działalność współfinansowana ze środków m.st. Warszawy.

Standard bezpieczeństwa wydarzeń:

Działamy według wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wydanych w związku z ponownym otwarciem teatrów w stanie epidemii COVID-19.

UWAGA!

Ze względu na wprowadzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wytyczne dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, uczestnictwo w koncercie jest równoznaczne z akceptacją poniższych warunków:

- Każdy uczestnik zobowiązuje się do samodzielnego wyposażenia się w konieczne środki ochrony osobistej - maseczkę zasłaniającą nos i usta - której noszenie w miejscu koncertu jest obowiązkowe.

- W uzasadnionych przypadkach dane osobowe uczestnika koncertu (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) zostaną udostępnienie Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu oraz służbom porządkowym.

- Uczestnikiem koncertu może być jedynie osoba, która wedle swojej najlepszej wiedzy nie jest osobą zakażoną lub nie przebywa na kwarantannie / pod nadzorem epidemiologicznym.

(-)
Materiał nadesłany
16 lipca 2020

Książka tygodnia

Street Art. Wielcy artyści i ich wizje
Wydawnictwo ARKADY
Alessandra Mattanza

Trailer tygodnia