Warszawska "desdeMONA" w Teatrze Małym

Teatr KROPKA w Manufakturze

Dziś (8 września) Teatr Mały w Manufakturze gościć będzie na swoich deskach Teatr KROPKA z Warszawy, który wystawi, opartą na Szekspirowskim Otello sztukę "desdeMONA"

To propozycja dla tych, którzy szlifują swoje umiejętności językowe albo dla zagranicznych gości tęskniących za spektaklami w rodzimym języku.

Teatr KROPKA z Warszawy założony i prowadzony jest przez Jolantę Juszkiewicz, wielokrotnie nagradzaną na międzynarodowych festiwalach teatralnych. W swoim monodramie prezentowanym w języku angielskim Jolanta Juszkiewicz zamiast historii o złości i odwecie tworzy zapis, który staje się alfabetem rozpaczy.

KROPKA jest teatrem szczególnym, zyskującym reputacje jednego z najbardziej szanowanych niezależnych grup teatralnych. Cechuje go prostota, bezceremonialna naiwność, która miesza hierarchie, niskie łącząc z wysokimi, podkreślając istnienie i współzależność tego świata ze światem naszych przodków w nadziei, że dobro można oddzielić od zła, granicę zaś między nimi winniśmy rozpoznawać stale i samodzielnie. Dążeniem teatru jest stworzenie formy plastycznej na podłożu emocji aktora, która stanowi odrębne dzieło inspirowane tekstem, działające równorzędnie z tekstem. Tekst i ruch odgrywają tu równoważną rolę: tekst jest muzyką dla ruchu, ruch jest muzyką dla tekstu, dwa ogniwa tworzące ten teatr.

W środę (8.09) Teatr KROPKA zagra dla łódzkiej publiczności dwukrotnie o 11:15 i 19:15.

"desDEMONA" rozpoczyna cykl anglojęzycznych przedstawień, jakie Teatr Mały w Manufakturze planuje pokazać swojej publiczności.

Rezerwacja biletów: tel.42 633 24 24, kasa@teatr-maly.pl

(-)
Materiały Teatru
8 września 2010

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki