Warsztatowa premiera w ramach "Lata w Teatrze"

Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek rozpoczyna letnie integracyjne warsztaty teatralne w ramach programu Instytutu Teatralnego "Lato w teatrze". Ich efektem będzie spektakl [Inni] w reż. Maćka Prusaka. Premiera w sobotę.

W ciągu dwóch tygodni od 29 czerwca do 12 lipca 2015 uczestnicy warsztatów będą pracować pod opieką profesjonalistów nad spektaklem pod roboczym tytułem [INNI] w reżyserii Maćka Prusaka. Pokazy finałowe odbędą się 11 i 12 lipca o godzinie 15:00 na Dużej Scenie Wrocławskiego Teatru Lalek.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji LATA W TEATRZE w WTL jest "inność" - widziana z perspektywy dorastającego dziecka, konfrontującego się ze światem. Wiek dojrzewania to czas, kiedy "młodzi dorośli" z jednej strony boją się odrzucenia przez grupę, a z drugiej dążą do podkreślenia własnej odmienności, indywidualności. Ta sprzeczność rodzi napięcie, wywołuje emocje, zmusza do dokonywania wyborów. Wszystko to chcemy wykorzystać jako źródło twórczego potencjału w pracy nad spektaklem. Ważny jest dla nas nie tylko efekt końcowy warsztatów. Chcielibyśmy, by praca, którą wykonamy w trakcie zajęć, pomogła uczestnikom mierzyć się z problemem "inności" - własnej czy napotykanej - w codziennym życiu.

Warsztatowicze będą wspólnie pracować nad przedstawieniem finałowym podczas zajęć: aktorsko-choreograficznych, tekstowo-kreacyjnych, fotograficznych i promocyjno-dziennikarskich.

Udział w warsztatach jest nieodpłatny.

(-)
Materiały Organizatora
11 lipca 2015

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia