Warsztatowo w Teatrze TrzyRzecze

według baśni, bajek, legend i mitów miejskich

Teatr TrzyRzecze zaprasza na nowy cykl warsztatów artystycznych, opartych na analizie baśni, bajek, legend i mitów miejskich.

Uczestnicy teatralnych zajęć odpowiedzą sobie na szereg, często dziwnych (aczkolwiek szalenie interesujących) pytań. Czy Kopciuszek może śpiewać piosenkę Dody, a Śnieżka być chłopczycą w glanach - to tylko niektóre z nich. Wśród innych, nurtujących artystów kwestii znajdą się m.in.: Dlaczego Śnieżka nie związała się z żadnym z krasnali; skąd się wzięła czarna Wołga porywająca dzieci i legenda o kebabie z bezdomnych kotów i w końcu: co się dzieje, gdy bohaterowie "żyją długo i szczęśliwie"?

Uczestnicy stworzą spektakl ograniczony jedynie wyobraźnią. Pokazany zostanie nie tylko na scenie teatru, ale też

w podlaskich szkołach. Do udziału organizatorzy zapraszają młodzież licealną. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Zajęcia trwać będą od września do grudnia.

Zgłoszenia należy przesyłać na: teatr@trzyrzecze.pl. Powinny one zawierać imię, nazwisko, wiek, nr tel. oraz zapis; "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby rekrutacji do projektu 'Pantofelkiem podbić oko...' i jego realizacji, przez Stowarzyszenie Teatralne Dom na Młynowej 'Teatr TrzyRzecze".

Projekt "Pantofelkiem podbić oko, czyli Kopciuszek wyzwolona - warsztaty teatralne dla młodzieży" realizowany jest przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, w ramach programu "Młodzież w działaniu".

(uk)
Gazeta Współczesna
22 sierpnia 2013

Książka tygodnia

ADAPTACJA. Skrzynka z narzędziami
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Marta Miłoszewska

Trailer tygodnia