Warsztaty dla dzieci

Małopolski Ogród Sztuki

W poniedziałek, 12 stycznia, w Małopolskim Ogrodzie Sztuki zabawy głosem i ruchem dla dzieci w wieku 9-12 lat, z wykorzystaniem nowatorskich metod edukacji psychoruchowej.

Artystyczna zabawa z dziećmi, stymulująca rozwój emocjonalny poprzez wykorzystanie nowoczesnych metod improwizacji oraz elementów zabaw opracowanych przez fizjoterapeutkę Weronikę Sherborne, których głównym założeniem jest posługiwanie się ruchem jako narzędziem we wspomaganiu rozwoju psychoruchowego dziecka.

Poprzez najprostsze środki wyrazu takie jak głos i ruch, dzieci uruchamiają w sobie artystyczny potencjał, uczą się wykorzystywać go w sposób bardziej świadomy a wszystko odbywa się w atmosferze zabawy z rówieśnikami pod opieką certyfikowanej terapeutki Gestalt Dominiki Jeziorek Waluś.

Celem zajęć jest kształtowanie pewności siebie, świadomości własnego ciała, rozwijanie umiejętności nawiązywania kontaktu z rówieśnikami a także stymulacja rozwoju emocjonalnego przy użyciu metod takich jak m.in. terapia Gestalt i metoda improwizacji ruchem i symboliki ciała wg Detlefa Kapperta z Instytutu Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen.

12 stycznia. Godz. 16.30 - 17.30

Wstęp wolny.Zapisy do grupy rozpoczynającej cykl zajęć 12 stycznia przyjmowane są drogą mailową na adres: trybon@mos.art.pl

Terminy spotkań dla grupy rozpoczynającej cykl zajęć 12 stycznia ( 12, 19, 26 stycznia, 2, 9, 16, 23 lutego) Godz. 16.30 - 17.30

Istnieje możliwość dopisania się do grupy w trakcie trwania cyklu.

(-)
Materiał Teatru
12 stycznia 2015

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...