Warsztaty dla dzieci i gościnny występ w teatrze „Kubuś”

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

W sobotę 16 listopada kolejny raz zapraszamy na bezpłatne warsztaty, podczas których będziecie mogli się nauczyć podstawowych zasad bezpiecznego zachowania na przejściu dla pieszych lub gdy tego przejścia nie ma… A co zrobić, jak zaatakuje Was groźny pies? Czy żółte światło oznacza, że można przechodzić przez „zebrę”, a może dopiero się do tego przygotować?

Odpowiedź na te i inne pytania zaraz po sobotnim spektaklu „Przygody Koziołka Matołka", który rozpocznie się o godz.17.00.

Zapraszamy razem z Komendą Miejską Policji w Kielcach i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego. Cena biletu (spektakl + warsztaty) – 12 zł

W niedzielę 17 listopada zaraz po spektaklu „Nieznośne Słoniątko", który rozpocznie się o godz. 11.00, zapraszamy dzieci do udziału w bezpłatnych warsztatach plastycznych, których tematem będzie papieroplastyka.

W foyer Teatru wciąż jeszcze można oglądać wystawę z replikami wycinanek Andersena. Wśród nich znajduje się również słynne serduszko, którym do tej pory Duńczycy ozdabiają świąteczne choinki.

Studenci Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach pomogą Wam takie serduszka i inne fascynujące kształty wykonać.

Od nożyczek Andersena papier w bajkę się zamienia. A czy w Twoich rękach nożyczki też nabiorą takiej magicznej mocy?

Materiały plastyczne zapewnia Teatr. O udziale w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona. Cena biletu (spektakl + warsztaty) – 16 zł

W poniedziałek 18 listopada o godz. 10.00 na scenie teatru „Kubuś" odbędzie się gościnny występ Teatru 21 z Warszawy, który zaprezentuje spektakl „Ja jestem ja".

Członkami zespołu są uczniowie oraz absolwenci Zespołu Społecznych Szkół Specjalnych "Dać Szansę" w Warszawie, osoby z zespołem Downa i autyzmem.

Bohaterem spektaklu jest mały kolorowy zwierz. Co to za zwierzak? Trudno powiedzieć. Jednym przypomina psa, innym zająca. Ktoś twierdzi, że wygląda jak świnka, on sam zaś porównuje się do hipopotama. Można się zakręcić! Zapraszamy na spotkanie z kimś wyjątkowym. Kimś, kto szukając odpowiedzi na pytanie „kim jestem", zaczyna wędrować, rozmawiać i ... porównywać się do innych.

Spektakl dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Czas trwania - 50 min. (bez przerwy). Cena biletu - 8 zł

Spektakl stanowi część projektu „Ja jestem ja", którego celem jest umożliwienie spotkania świata dziecka ze światem osoby niepełnosprawnej, w którym dzieci zapoznają się z obcą sobie rzeczywistością, oswajają się z nią, uczą się ją rozumieć, nabierając szacunku wobec odmienności drugiego człowieka. Projekt ma również na celu przekroczenie stereotypowego, zinfantylizowanego obrazu osób niepełnosprawnych oraz promowanie ich jako pełnoprawnych twórców.

(-)
Materiał Teatru
14 listopada 2013

Książka tygodnia

Wszyscy o nas mówią
Biblioteka Poezji Współczesnej (WBPiCAK)
Patrycja Sikora

Trailer tygodnia