Warsztaty dla młodzieży licealnej

"Rudowęglowiec Ibuprom" w TR Warszawa

W TR Warszawa 18 lipca spektakl "Rudowęglowiec Ibuprom", będący zwieńczeniem pracy młodych entuzjastów sceny działających pod okiem specjalistów z TR Warszawa

Przedstawienie jest luźną interpretacją dramatu Doroty Masłowskiej pt. "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku", stworzonego specjalnie dla TR Warszawa.

Warsztaty powstały w ramach projektu "Lato w teatrze", organizowanego przez Instytut Teatralny.

Reżyseria: Wojtek Ziemilski

Multimedia: Ewa Łuczak

18.07.10, godz. 12 i 18, TR Warszawa

Wstęp wolny

Lato w teatrze - atrakcyjna oferta teatralna dla młodych ludzi, którzy z różnych przyczyn spędzają wakacje w mieście. Między 6 lipca a 15 sierpnia 2010 roku w kilkunastu miastach Polski odbywają się teatralne półkolonie, podczas których młodzież poznaje "alfabet teatru" pod opieką profesjonalnych artystów, wspólnie przygotowując spektakl. Dzięki realizacji projektu "Lato w teatrze" teatr może stać się atrakcyjnym ośrodkiem działań twórczych i edukacyjnych również w czasie wakacji. Projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W programie dwutygodniowych warsztatów teatralnych "Rudowęglowiec Ibuprom", w ramach projektu Instytutu Teatralnego, "Lato w teatrze", w którym po raz pierwszy wziął udział TR WARSZAWA, znalazły się ćwiczenia aktorskie oraz ogólne warsztaty zapoznające ze specyfiką pracy w TR. Przy powstawaniu spektaklu współpracowały grupy: aktorska, dziennikarsko-promocyjna, multimedialna, techniczna i muzyczna.

Organizatorzy z TR Warszawa zaproponowali młodzieży licealnej warsztaty, które miały na celu pobudzić ich twórczą aktywność oraz pogłębić zainteresowania różnymi formami edukacji teatralnej przy jednoczesnym zapoznaniu ich z teatrem i jego profilem artystyczno - intelektualnym. Zapraszając do artystycznej pracy grupę młodych ludzi zaproponowano im teatralną zabawę, dla której punktem wyjścia był tekst Doroty Masłowskiej "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku", który został napisany na zamówienie TR Warszawa i tu miał swoją prapremierę. Wybór dramatu Doroty Masłowskiej pozwolił uczestnikom zapoznać się z przykładem nowej polskiej dramaturgii.

(-)
Materiały Organizatorów
17 lipca 2010
Teatry
TR Warszawa

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...