Warsztaty dla nauczycieli

Emisja głosu i mowa ciała - Teatr Lalek Banialuka w Bielsku-Białej

Teatr Banialuka zaprasza nauczycieli z Bielska-Białej i okolic do udziału w bezpłatnych warsztatach z emisji głosu i mowy ciała

Teatr Lalek Banialuka od lat prowadzi działalność edukacyjną obejmującą m.in. prezentację magicznych miejsc teatru, oraz warsztaty teatralne (aktorskie, animacji, ekologiczne, muzyczne oraz teatru cieni). W minionym roku odbyło się łącznie 130 zajęć, które w większości połączone były z oglądaniem jednego z przedstawień.

Wieloletnie doświadczenie i znakomite przygotowanie prowadzących zapewniają najwyższy poziom proponowanych zajęć. Edukacyjna propozycja teatru wynika ze ścisłej współpracy z przedszkolami i szkołami, a co za tym idzie odpowiada zapotrzebowaniu i zainteresowaniom uczestników.

Zajęcia odbędą się 18 stycznia br. o godz. 13:00 w siedzibie teatru.

Pedagodzy, którzy wezmą udział w proponowanym programie przekonają się w praktyce, jak wykorzystując melodię i tembr głosu zainteresować uczniów omawianym problemem, a także poznają proste sposoby zapobiegania chrypce i poważniejszym dolegliwościom narządu mowy. Dzięki praktycznym zadaniom parateatralnym będą mieli okazję udoskonalić swój warsztat nauczycielski poprzez świadome kierowanie własnym ciałem i wysyłanie komunikatów pozawerbalnych.

Zajęcia poprowadzą aktorzy Banialuki: Małgorzata Bulska i Piotr Tomaszewski

(-)
Materiały Teatru
13 stycznia 2011

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...