Warsztaty krytyki teatralnej

Pasjonaci teatru oraz kreatywnego poruszania piórem!

Studenckie Koło Teatrologiczne działające przy Katedrze Kulturoznawstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu serdecznie zaprasza na warsztaty krytyki teatralnej, które odbędą się 18.12.2017 o godzinie 19:00 w wydziale filologicznym (Collegium Maius), w sali 203.

Jako Koło Naukowe, wielokrotnie angażowaliśmy się w redagowanie kurierów festiwalowych dla toruńskich teatrów. Każdorazowo spotykaliśmy się z nowymi wyzwaniami, które prowadziły do nieustającej pracy nad własnym piórem oraz zmysłem analitycznego przyglądania się sztukom teatralnym.

W nowym roku czekają nas kolejne teatralno-pisarskie wyzwania, do których pragniemy zachęcić również osoby spoza SKT. Pamiętajmy jednak, że warsztaty krytyki teatralnej to nie tylko możliwość rozwinięcia swoich umiejętności recenzenckich właśnie w tej dziedzinie sztuki. Zapewniamy iż wyniesiecie z naszych warsztatów wiele cennych wskazówek, które pomogą Wam podszkolić technikę pisania tekstów krytycznych także w innych gałęziach kultury.

Warsztaty przeprowadzi dla nas Szymon Spichalski - kierownik literacki teatru Baj Pomorski, absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze na warszawskiej Akademii Teatralnej. Publikował m.in. w "TeatrzeDlaWas", „Teatrze", „Teatrze Lalek", „Dialogu", „Scenie", „Kalendarzu Bydgoskim". Pracował także jako juror na festiwalach i jako członek komisji artystycznej 22. Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Do jego najnowszych literackich osiągnięć należy publikacja z serii "Czarna książeczka z Hamletem" pt.: "Szekspir? Jaki Szekspir! Monodramy Piotra Kondrata".

Do zobaczenia!

Monika Sieklucka
Materiał organizatora
11 grudnia 2017

Książka tygodnia

Opowieści
Wydawnictwo MG
Fiodor Dostojewski

Trailer tygodnia

(F) Paralele
Marek Zimakiewicz
„Paralele”, to inicjatywa Fundacji An...