Warsztaty Polerowania Lustra

warsztaty tańca Roberta M. Haydena w Fabryce Sztuki

Fabryka Sztuki zaprasza w listopadzie na POLEROWANIE LUSTRA- warsztaty taneczne Roberta M. Haydena (Ultima Vez)

Podczas pięciodniowych warsztatów skoncentrujemy się na działaniach fizycznych, ćwiczeniach teatralnych i wokalnych, które pozwolą otworzyć się na przepływ kreatywnego strumienia spontanicznych impulsów. Równolegle będziemy pracować nad eliminacją codziennych odruchów zwłaszcza tych powstrzymujacych naturalną, twórczą postawę. Dzięki porzuceniu codzienności i kontroli impulsy pojawiające się w procesie tworzenia staną się bardziej przejrzyste, zrozumiałe, spontaniczne i magnetyczne.

Podstawowym celem warsztatów będzie więc uzyskanie- dzięki inteligencji, intuicji i instynktowi- świadomości pojawiania się, trwania i przemijania twórczych impulsów.

Praca z ciałem będzie odbywać się holistycznie, na wielu poziomach: fizycznym, mentalnym, emocjonalnym i duchowym. Dlatego też podczas warsztatów podejmiemy pewne ryzyko, by odkryć wcześniej niepoznane sposoby słuchania ciała- indywidualnie, zbiorowo czy też w pracy z partnerem.

Ze względu na przebieg warsztatów sugerujemy, by uczestnicy mieli wcześniejsze doświadczenie na scenie i/lub profesjonalne szkolenie.

Robert M. Hayden (ur. w 1971 roku, w USA)- tancerz, aktor, nauczyciel.

Swoje zainteresowanie teatrem rozpoczął na Wydziale Teatru i Tańca na New Mexico University w Albuquerque.

Współpracował z wieloma grupami i niezależnymi choreografami, m.in.: z Utopia Danza Teatro (Meksyk), z Billem Evansem (Albuquerque), Keshet Dance Company (Albuquerque), Zack Fuller and Co. (Nowy Jork), Trajal Harrellem i Q-staff Theatre.

W latach 2002- 2008 r. występował w następujących projektach Ultima Vez: "Blush" (2002), "Sonic Boom" (2003), "PUUR" (2005), "Spiegel" (2006), "Here After" (2007).

Regularnie prowadzi zajęcia i warsztaty dla Ultima Vez- międzynarodowej grupy tancerzy, performerów, aktorów z Belgii prowadzonej przez flamandzkiego choreografa Wima Vandekeybusa (http://www.ultimavez.com/ ).

Oprócz tańca i teatru interesuje się także: jogą, aikido, kontaktem improwizacją, capoeirą, masażami, etc.).

Data: 15- 19 listopada 2010 r.
Godzina: 15:00- 20:00
Miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3, 90- 365 Łódź
Cena: 550 zł
Ilość miejsc ograniczona. UWAGA! ZAPISY TYLKO DO 20.10!!!
Zapisy i informacje: pola.amber@fabrykasztuki.org lub 42 646 88 65 wew. 30.»

(-)
Materiał nadesłany
13 września 2010

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia