Warsztaty scenograficzne

Warsztaty w Teatrze im. Andersena w Lublinie

12 grudnia Teatr im. Andersena zaprasza do udziału w szkoleniach teatralnych dla nauczycieli, instruktorów i pedagogów teatru. Warsztat jest związany tematycznie i zadaniowo z powstającym właśnie nowym spektaklem Teatru Andersena - Muminki w reż. Jerzego Jana Połońskiego.

Warsztaty prowadzone będą zespół artystyczny "Andersena" oraz przez zaproszonych twórców i pedagogów z całej Polski. Problematyka spotkań będzie dotyczyła bieżących premier (cykl warsztatów połączonych z "Premierami pedagogicznymi") i tematów dotyczących m.in. teorii i praktyki teatru (opracowanie tekstów, dramaturgia, scenografia, kostium, pedagogika teatru itd.). Szkolenia będą miały formę warsztatów praktycznych połączonych z mini-wykładem. Po zakończeniu warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymają materiały metodyczne z zajęć oraz certyfikat odbycia kursu. Wszystkie szkolenia będą prowadzone w siedzibie Teatru Andersena (ul. Dominikańska 1, Stare Miasto, Lublin)

Spotkanie 12 grudnia 2014 (piątek) godz. 14.00-17.00 (4 godziny dydaktyczne) poprowadzi Iwona Majczak. Dotyczyć będzie scenografii w teatrze szkolnym. Koszt 30zł.

O godzinie 17.00 wszystkich uczestników warsztatów zapraszamy na premierę pedagogiczną nowego spektaklu. Wstęp dla uczestników bezpłatny. Po premierze odbędzie się spotkanie publiczności z twórcami spektaklu. Spotkanie poprowadzi dyrektor Teatru Andersena - Arkadiusz Klucznik.

Zgłoszenia i płatności za wszystkie warsztaty można dokonać on- line (poprzez stronę internetową teatru: http://bilet.teatrandersena.pl ) wybierając właściwy termin i rodzaj warsztatu lub bezpośrednio w kasie teatru. Liczba miejsc na poszczególne warsztaty jest ograniczona.

(-)
Materiał Teatru
6 grudnia 2014

Książka tygodnia

ADAPTACJA. Skrzynka z narzędziami
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Marta Miłoszewska

Trailer tygodnia