Warsztaty taneczne w Bytomiu

Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego - Śląski Teatr Tańca zaprasza

Śląski Teatr Tańca w Bytomiu wyrasta na czołowy polski zespół tańca nowoczesnego, ale prócz działalności typowo artystycznej jest także potentatem w działalności edukacyjnej.

Organizowane przezeń warsztaty od lat gromadzą więcej chętnych niż jest miejsc. Nic dziwnego, bytomska placówka zawsze dba o znakomitych fachowców prowadzących zajęcia, przede wszystkim zaś stawia na wyzwolenie ekspresji ciała, jaka drzemie w każdym z uczestników bez względu na wiek i stopień umiejętności. Z tej przyczyny w zajęciach mogą brać udział zarówno amatorzy jak i profesjonaliści; wystarczy tylko chcieć zrozumieć istotę i potrzebę energii naszych ruchów. 

Najbliższe Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego odbędą się w Bytomiu od 9 do 11 października. Poprowadzą je artyści Śląskiego Teatru Tańca: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Sebastian Zajkowski, Aleksander Kopański, Agnieszka Doberska, Anna Piec oraz holenderska tancerka Hilke Diemer specjalizująca się w improwizacji tanecznej. Koszt kursu to 170 złotych, uczniowie szkół baletowych płacą 70 złotych. 

Warto dodać, że wkrótce podobne zajęcia odbywać się będą nie tylko w siedzibie zespołu, ale także w Szczecinie, Trójmieście, Białymstoku, Warszawie i Krakowie, gdzie artyści z Bytomia zostali zaproszeni do prowadzenia kursów tańca nowoczesnego. Niektórych pedagogów będzie można zobaczyć w przedstawieniu "Kroniki sąsiedzkie", w reż. Jacka Łumińskiego. Spektakl pokazany zostanie w czasie warsztatów (9 X godz. 19) na scenie Śląskiego Teatru Tańca.

Henryka Wach-Malicka
Polska Dziennik Zachodni
5 października 2009

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia