Warsztaty teatralne dla dorosłych

Zajęcia w Opolskim teatrze dramatycznym

Opolski teatr dramatyczny zorganizował warsztaty teatralne dla dorosłych. To propozycja dla tych, którzy kochają teatr, ale też dla tych, którzy mają wady i kompleksy, i chcieliby je pokonać - powiedziała PAP prowadząca zajęcia aktorka, Grażyna Misiorowska

Warsztaty są skierowane do osób "30 plus", choć organizatorzy liczą, że pojawią się na nich również "prawdziwi" seniorzy. - Trochę żałuję, że na razie zabrakło kategorii plus 50, czy nawet 60 plus, ale mamy nadzieję, że - poprzez kontakty z obecnymi uczestnikami - uda się ich do nas ściągnąć - tłumaczyła.

Misiorowską cieszy za to fakt, że na udział w warsztatach zdecydowała się grupa aktywnych zawodowo 30- i 40-latków. "Są tu zarówno ludzie pełni energii, ale i tacy z pewnymi zahamowaniami i kompleksami, którzy chcą je przeskoczyć. To jest świetne, że nie zamykają się w domach i nie oglądają seriali, tylko przyszli pobawić się w teatr albo polubić swoje wady i kompleksy" - zaznaczyła.

"Jednym z celów, jakie stawiają sobie prowadzący zajęcia aktorzy opolskiego teatru, jest nauczenie warsztatowiczów pewniejszego funkcjonowania w społeczeństwie. - Bardzo chciałabym, żeby po naszych zajęciach ci ludzie pewniej chodzili po chodniku i z mniejszym strachem wchodzili do urzędu. Żeby zaczęli lubić i szanować samych siebie. Chcemy pokazać, że nawet jeśli nie ma się figury lalki Barbie i blond włosów do pasa można być pięknym w ruchu, że w tym, że jesteśmy różni, możemy być piękni. Żeby nie było tej unifikacji, jaką serwują nam tabloidy. Poprzez wiersze opowiadające o czterech porach roku chcemy pokazać życie - od wiosny dzieciństwa aż do zimy starości. Żeby zatoczyć koło pod każdym względem - także od nieśmiałości do śmiałości, od braku szacunku do szacunku - mówi Grażyna Misiorowska.

Zajęcia zaplanowano raz w tygodniu, w każdą niedzielę. Podczas trzygodzinnych spotkań uczestnicy poznają podstawy zawodu aktora i będą pracować nad miniprzedstawieniem na kanwie wierszy Marii Konopnickiej.


Materiały Teatru
14 kwietnia 2011

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...