Warsztaty teatralne w Nowem nad Wisłą

21. Biesiada - Centrum Kultury Zamek

19 października w Centrum Kultury "Zamek" w Nowem nad Wisłą odbędzie się Biesiada Lalkarska. Początek o godz. 10.

Tym razem warsztatowym tematem wiodącym spotkania będą różne formy teatru cieni. Zajęcia poprowadzi pan Stefan Giełdon - znany lalkarz, instruktor Centrum Kultury "Zamek" w Nowem nad Wisłą, główny organizator imprezy.

Zajęcia warsztatowe wzbogaci pokaz multimedialny poświęcony m.in. twórczości Rycharda Bradshawa (na zdjęciu), australijskiego lalkarza o światowej sławie. Jego artystyczną wizytówką jest ciągle aktualny program o teatrze cieni, który twórca pokazuje od ponad trzydziestu lat podróżując po całym świecie. Jest to niezwykłe widowisko składające się z krótkich obrazów - animowanych karykatur, żartów, historyjek i piosenek Sztukę Bradshawa spopularyzował Jim Henson w filmie, który organizatorzy zaprezentują w czasie warsztatów. Tak oto słynny australijski lalkarz będzie wirtualnym uczestnikiem XXI Biesiady Lalkarskiej.

Ponadto w programie tegorocznej Biesiady wystąpią znane i lubiane dziecięce teatry lalkowe z naszego regionu. Będą to: toruńska grupa "Bajlandia" ze spektaklem pt. "Szewczyk Dratewka" wg Marii Kownackiej w reżyserii Violetty Artki-Pasternak oraz przedstawiciele gospodarzy: "Cuda i dziwy" z przedstawieniem "O Lichu i biednej Jagusi" wg Lucyny Krzemienieckiej w reżyserii Julity Derzewskiej i "Bajkowy Świat", który zaprezentuje baśń "O przekupnych zwierzętach" w reżyserii Stefana Gełdona.

Każdej kolejnej "Biesiadzie" towarzyszy nowy numer "Miłośnika Teatru Lalek" - periodyku dla instruktorów i nauczycieli prowadzących amatorskie teatry lalkowe, którego wydawca jest Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki w Bydgoszczy. Tym razem pierwszy raz będzie on miał postać elektroniczną. Tak więc zapraszamy już wkrótce do lektury siedemnastego numeru "Miłośnika" na naszej stronie internetowej.

(-)
Materiał Organizatora
19 października 2013

Książka tygodnia

Trailer tygodnia