Warsztaty z Bogumiłą Stachurską

Rakowiec zaprasza instruktorów, animatorów, nauczycieli

Tradycyjnie do udziału zapraszamy nauczycieli, instruktorów i animatorów, którzy prowadzą zajecia teatralne z dziećmi i młodzieżą, realizują spektakle, prezentacje sceniczne czy akademie szkolne.30 czerwca (w niedzielę), w godz. 10.00-17.00 w warszawskim Domu Kultury “Rakowiec” na Sali Widowiskowej odbędą się WARSZTATY REŻYSERSKIE DLA NAUCZYCIELI FORM’ART prowadzone przez Bogumiłę Stachurską.

Temat: cz. I "Zasady reżyserii szkolnego spektaklu w otwartej przestrzeni scenicznej"

cz. II "Omówienie i analiza wybranych spektakli i projektów teatralnych mijającego sezonu artystycznego"

Bogumiła Stachurska - reżyser, pedagog teatralny, filolog. Absolwentka Instytutu Romanistyki na UW, Instytutu Studiów Teatralnych na Sorbonie Paris III oraz Międzynarodowej Szkoły Jacques Lecoq w Paryżu. Od ponad 10 lat członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ. W swojej pracy reżyserskiej i pedagogicznej kontynuuje metodę „dramy" Gisele Barret oraz metodę pracy aktorskiej Jacques Lecoq. Specjalizuje się w dynamice przestrzeni scenicznej, realizuje zajęcia, warsztaty i spektakle teatralne z dziećmi i młodzieżą szkolną, jest jurorka przeglądów, konkursów i festiwali artystycznych.

Koszt: 110 zł. Wpłata do 28 czerwca na konto Ośrodka Kultury Ochoty : 29 1030 1508 0000 0008 1566 7018 z następującym opisem wpłaty:
DK RAKOWIEC,
Imię i Nazwisko osoby wpłacającej,
CZERWIEC,
WARSZTATY REŻYSERSKIE,
BOGUMIŁA STACHURSKA.

Informacje, zapisy: bogumila.stachurska@wp.pl, 605-555-195.

Jeśli to możliwe, bardzo prosimy o przyniesienie własnych projektów i scenariuszy
do wspólnego omówienia oraz materiałów ze zrealizowanych przez Państwa spektakli.

Mamy nadzieję, że będzie to dobra okazja do podsumowania dokonań artystycznych tego sezonu, ale także do odkrycia kolejnych inspiracji i przemyśleń na następny rok.

(-)
Materiał Organizatora
25 czerwca 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia