Warsztaty z Dworakowskim i Miernikiem

Wrocławski Teatr Pantomimy

Dziś i w sobotę we wrocławskiej Pantomimie niezwykła okazja dla młodzieży doświadczać teatru od najlepszych! Warsztaty w ramach projektu Akcja: EDUKACJA poprowadzą Konrad Dworakowski i Bartłomiej Miernik.

We Wrocławskim Teatrze Pantomimy trwa projekt Akcja: EDUKACJA, którego celem jest międzypokoleniowa edukacja teatralna. Dziś, 5 marca, o godz. 16.30 warsztaty krytyki teatralnej z grupą Młodzież i Senior poprowadzi Bartłomiej Miernik - Dziennikarz teatralny, wykładowca, moderator spotkań z artystami. W sobotę /7 marca/ warsztaty dotyczące szeroko rozumianego teatru formy poprowadzi Konrad Dworakowski – dyrektor Teatru Pinokio, reżyser przedstawienia „Mikrokosmos".
Jeszcze w tym miesiącu uczestnicy projektu spotkają się m.in. z: Joanną Szymajdą /Instytut Muzyki i Tańca/, Mateuszem Płochą /Teatr Improkracja/ i z aktorami WTP: Agnieszką Kulińską i Krzysztofem Roszko.
Grupy MŁODZIEŻ i SENIOR to propozycja zajęć teatralnych dla młodzieży licealnej i seniorów zainteresowanych teatrem i pragnących podnosić swoje kompetencje, jako świadomego uczestnika życia kulturalnego. Zajęcia będziemy realizować w dwóch blokach: teoretycznym i praktycznym, które spajał będzie jeden temat – reinterpretacja mitu o Dedalu i Ikarze.

Zajęcia w bloku praktycznym mają na celu zebranie i uporządkowanie wiedzy z zakresu historii teatru, krytyki teatralnej oraz wiedzy dotyczącej wykorzystania mitu o Dedalu i Ikarze na przestrzeni wszystkich epok literackich. W bloku zajęć teoretycznych proponujemy Wam zajęcia z najlepszymi pedagogami zajmującymi się teorią teatru i kultury, w tym m.in.: Mirosławem Kocurem, Anną Królicą, Joanną Szymajdą, Justyną Bajdą, Łucją Iwanczewską, Agnieszką Jelewską, Tomaszem Trojanowskim oraz dziennikarzami i krytykami teatralnymi, w tym: Dagmarą Chojnacką i Bartłomiejem Miernikiem.

Zdobytą i uporządkowaną wiedzę praktyczną będziecie mogli wykorzystać podczas pracy nad przedstawieniem, które zostanie przygotowane na finał osiemnastomiesięcznych warsztatów. W bloku zajęć praktycznych, zmierzających do premiery przedstawienia, proponujemy Wam dwie ścieżki: ścieżkę zajęć teatralnych ogólnorozwojowych (godzinne rozgrzewki teatralne wykorzystujące techniki fizyczne, głosowe, pracy nad tekstem, itp.) oraz ścieżkę praktyczną w grupie teatralnej (realizacja przedstawienia).

Warsztaty odbędą się w siedzibie Wrocławskiego Teatru Pantomimy, al. Dębowa 16. Więcej informacji i zapisy: Piotr Soroka tel. 71 337 21 03, adres e-mail: pio.soroka@gmail.com.

Projekt Akcja: EDUKACJA dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i budżetu Województwa Dolnośląskiego oraz środków KGHM.
Projekt objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego – Cezarego Przybylskiego.

(-)
Materiał Organizatora
6 marca 2015

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...