Wcielając się w Hamleta...

"Szekspir forever" - reż. Andrzej Seweryn - Teatr Polski w Warszawie

10 września o godz. 20.30 TVP Kultura zaprasza na premierę telewizyjnej rejestracji spektaklu „Szekspir Forever!" w wykonaniu i reżyserii Andrzeja Seweryna.

„Szekspir Forever!" to wirtuozerski popis aktorskiego i reżyserskiego warsztatu w wykonaniu Andrzeja Seweryna. Wcielając się w Hamleta, Henryka V, Falstaffa, Ryszarda III, a także w Ariela, Lady Makbet i Julię aktor wydobywa piękno i mądrość poezji Szekspira. Ukazuje też najważniejsze tematy twórczości angielskiego pisarza: zazdrość i zdradę, pragnienie władzy, miłość, samotność i szaleństwo zmysłów. Premiera spektaklu miała miejsce 10 września 2011 r. na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego w Warszawie.


Od września do TVP Kultury powraca cykl „Scena monodramu TVP Kultura", w ramach którego raz w miesiącu przedstawione zostaną premierowe spektakle „teatru jednego aktora". W wykonaniu zarówno wybitnych, doświadczonych artystów, jak talentów młodszego pokolenia. Każdy spektakl poprzedzony będzie rozmową z twórcami. Premiery monodramów zaplanowane są na każdy pierwszy wtorek miesiąca.

W październiku w ramach cyklu zaplanowana jest emisja monodramu „Clarissima" z Aleksandrą Justą w roli żonie niemieckiego kompozytora Roberta Schumanna – jednego z najbardziej wpływowych twórców epoki romantyzmu.

„Scena monodramu TVP KULTURA" – premiera przedstawienia „Szekspir Forever!" we wtorek 10 września o godz. 20.30.

(-)
Materiał TVP Kultura
10 września 2019
Portrety
Andrzej Seweryn

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...