We_selle i inne

23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w Lublinie

Od 12 do 17 listopada zapraszamy do Lublina. Ten jeden z najstarszych i największych festiwali tańca współczesnego w Polsce i Europie Wschodniej, zorientowany jest na prezentację najciekawszych teatrów tańca z kraju i ze świata. W tegorocznym programie zobaczymy m.in. spektakle ze Szwajcarii, Włoch, Białorusi, Grecji i Polski, wydarzenia w ramach projektu „Terytoria choreografii – nowe ścieżki awangardy" oraz prezentacja artystów europejskiej sieci tańca Aerowaves i twórczości młodego pokolenia „Młoda Polska".

Program:

12 listopada, wtorek

15.00 Centrum Kultury w Lublinie, Piwnice
otwarcie instalacji "Druga natura" wg projektu Karoliny Grzywnowicz / Terytoria choreografii

16.00 Centrum Kultury w Lublinie, Sala Kinowa
"Wokół Yanki Rudzkiej i Poli Nireńskiej"- spotkanie z Joanną Leśnierowską i Agatą Siniarską / Terytoria choreografii

17.30 CK, Sala Prób 4
"TECHNO FOLK" warsztaty związane z "PROJEKTEM YANKA RUDZKA: Wielogłos" / Terytoria choreografii

20.00 Centrum Kultury w Lublinie, Sala Widowiskowa
Lubelski Teatr Tańca "If/Then" PREMIERA
Polska, 50 min
___
13 listopada, środa

14.00 Centrum Kultury w Lublinie, Sala Kinowa
"Tancerka i zagłada" - spotkanie z Weroniką Kostyrko autorką książki o Poli Nireńskiej - prowadząca Jolanta Prochowicz / Terytoria choreografii

16.00 Centrum Kultury w Lublinie, Sala Kinowa
"Mental Time Travel with Marie Rambert" - wykład Marka Baldwina o Marie Rambert, spotkanie z autorem / Terytoria choreografii

18.00 Galeria Labirynt, Galeria
Elisabetta Consonni - "Plutone"
Włochy, 40 min

19.00 Galeria Labirynt, Scena
Ramona Nagabczyńska - "pURe"
Polska, 30 min

20.30 Centrum Kultury w Lublinie, Sala Widowiskowa
Projekt Yanka Rudzka - "Wielogłos"
Armenia / Brazylia / Gruzja / Polska, 40 min
___
14 listopada, czwartek

18.00 Galeria Labirynt, Galeria
Iryna Shirokaya - "pieta.with//out love"
Białoruś, 50 min

19.00 Galeria Labirynt, Scena
Tabea Martin - "Field"
Szwajcaria, 45 min

20.30 Centrum Kultury w Lublinie, Sala Widowiskowa
Paweł Sakowicz - "Jumpcore"
Polska, 40 min
___
15 listopada, piątek

18.00 Galeria Labirynt, Scena
Lucy Suggate - "Pilgrim"
Wielka Brytania, 45 min

19.00 Galeria Labirynt, Galeria
Krakowski Teatr Tańca - "The Entrance"
Polska, 50 min

20.30 Centrum Kultury w Lublinie, Sala Widowiskowa
Amy Bell - "The Forecast"
Wielka Brytania, 60 min
___
16 listopada, sobota

10.00 Centrum Kultury w Lublinie, sale prób
warsztaty tańca współczesnego

16.00 Centrum Kultury w Lublinie, Sala Kinowa
Jonathan Burrows, Matteo Fargion, Hugo Glendinning - "52 Portrety" (projekt filmowy)
Wielka Brytania, 120 min

19.00 Centrum Spotkania Kultur, Sala Operowa
Company Wayne McGregor na 23 MSTT
Wielka Brytania, 80 min
21.00 Centrum Kultury w Lublinie, Sala Widowiskowa
Leon and the wolf - "OPUS"
Grecja, 40 min
___
17 listopada, niedziela

09.00 Centrum Kultury w Lublinie, sale prób
warsztaty tańca współczesnego

13.00 Centrum Spotkania Kultur, Sala Baletowa
Masterclass z Company Wayne McGregor w ramach 23 MSTT (Wielka Brytania)

15.00 Centrum Kultury w Lublinie, Sala Prób 4
Gaga / pe ople - prowadzenie Adi Weinberg

17.00 Centrum Kultury w Lublinie, Sala Widowiskowa
Młoda Polska, 50 min
Sebastian Wiertelak "Ikar, który skradł słońce" Agnieszka Jachym "Naj"
Magdalena Widłak "La la la la la"
Katarzyna Myrda "Krystyna in flamenco mood"
Anna Nowak "Sola"

19.00 Centrum Spotkania Kultury, Sala Operowa
Company Wayne McGregor na 23 MSTT
Wielka Brytania, 80 min
Wydarzenia towarzyszące

12-18 listopada- "Cały świat jest naszą sceną"- prezentacja wystawy fotografii Bolesława Lutosławskiego z tancerzami Rambert / Centrum Kultury w Lublinie, Korytarz Łącznik 1 / Terytoria choreografii

12-17 listopada - warsztaty pisania o tańcu z Joost Goutziers / Warsztaty Kultury

Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online.

(-)
Materiał organizatora
12 listopada 2019

Książka tygodnia

Osobliwy dom pani Peregrine. Tom 4. Mapa dni
Wydawnictwo Media Rodzina
Ransom Riggs

Trailer tygodnia

„Viva La Mamma" - reż....
Roberto Skolmowski