We Wrocławiu trwają próby do musicalu familijnego

"Trzy wesołe krasnoludki" - reż. Konrad Imiela - Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

Familijny musical według Jana Brzechwy, w reżyserii Konrada Imieli przygotowuje Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu. Premiera spektaklu planowana jest na połowę stycznia.

Jak poinformowała rzeczniczka Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu Joanna Kiszkis, przedstawienie reżyserowane przez dyrektora teatru, Konrada Imielę, będzie w całości śpiewane. Muzykę przygotował wrocławski zespół Mikromusic w składzie: Natalia Grosiak i Dawid Korbaczyński. Kostiumy i scenografię zaprojektowała Anna Chadaj, która już wcześniej współpracowała z Capitolem m.in. przy "Czarnoksiężniku z Krainy Oz" i rewii sensacyjnej "Ścigając zło". Wizualizacje przygotowuje Jakub Lech, a choreografię - Jacek Gębura.

- Tytułowi bohaterowie polecą na Księżyc, będą nurkować, wynajmować wiatr i wypasać biedronki, urządzą turniej rycerski i koncert rockowy. Prześmieszne zwroty akcji, pogodna muzyka, wypełniająca sceniczny mikroświat na pewno spodoba się dzieciom, a rodzice i dziadkowie ocenią lekkość żartu, którym przyprawiona będzie cała historia - powiedziała rzeczniczka.

Według niej twórcy spektaklu "gwarantują, że cała widownia uwierzy w krasnoludki" - grane przez trójkę aktorów Capitolu: Macieja Maciejewskiego, Tomasza Leszczyńskiego i Adriana Kącę.

"Krasnoludki" to ostatnia produkcja Teatru Muzycznego Capitol, realizowana poza własną siedzibą. - Kończymy przebudowę naszej siedziby przy ul. Piłsudskiego w centrum miasta. Oficjalne otwarcie planowane jest na wrzesień 2013 - podkreśliła rzeczniczka.

(-)
(PAP)
18 grudnia 2012
Portrety
Konrad Imiela

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia