Według tekstów Stefana Themersona

"Pędrek Wyrzutek" - reż. Dariusz Kunowski - Teatr Scena Lubelska 30/32

Nowe przedstawienie teatru Scena Lubelska 30/32 skierowane jest zarówno do widzów dorosłych jak i do dzieci w wieku 5-13 lat. Porusza bardzo ważne w dzisiejszych czasach tematy poszukiwania swojej tożsamości i pragnienia bycia zaakceptowanym przez społeczeństwo.

 

Przygody Pędrka Wyrzutka Stefana Themersona są mało znanym arcydziełem literatury dziecięcej, serią pełnych fantazji i subtelnego humoru przypowieści o poszukiwaniu swojej tożsamości i konieczności adaptacji do wymogów narzucanych przez ludzki świat. Tytułowy bohater przez ludzi uznawany jest za psa, przez psy – za człowieka, rybom wygląda na ptaka, a kotom – na rybę. W spotkaniach i rozmowach z profesorem Wielbłądem, królem Pingwinem, groźnym Karabinierem, mądrą Kozą, tajemniczą Małpą, smutnym Kapitanem i innymi bohaterami Pędrek próbuje dowiedzieć się, kim właściwie jest; czasem przy okazji pomaga w tym samym swoim rozmówcom, kiedy indziej uczy się dostosowywać do dziwnych wymagań stawianych przez społeczeństwo, jak na przykład obowiązek posiadania kapelusza przy przekraczaniu granicy.

Przedstawienie wykorzystuje technikę maskową, bardzo rzadko stosowaną konsekwentnie w dzisiejszym teatrze. Fantastyczne maski i rekwizyty są inspirowane rysunkami, którymi książkę ozdobiła Franciszka Themerson, ale czerpią też z teatralnej tradycji i wzorów commedia dell' arte.

Nadchodzące spektakle:
16 grudnia (sobota) godz. 12.00 Teatr Scena Lubelska 30/32
16 grudnia (sobota) godz. 18.00 Teatr Scena Lubelska 30/32
17 grudnia (niedziela) godz. 18.00 Teatr Scena Lubelska 30/32
WSTĘP WOLNY
Teatr Scena Lubelska 30/32
ul. Lubelska 30/32, Warszawa
www.facebook.com/Scena-Lubelska

(-)
Materiał Teatru
15 grudnia 2017
Portrety
Dariusz Kunowski

Książka tygodnia

Opowieści
Wydawnictwo MG
Fiodor Dostojewski

Trailer tygodnia

(F) Paralele
Marek Zimakiewicz
„Paralele”, to inicjatywa Fundacji An...