Weekend dla każdego w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu

"Sachem. Wódz Czarnych Węży" - reż. Martyna Majewska i "Władca Skarpetek" - reż. Jacek Timingeriu - Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Najbliższy weekend w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu zapowiada się bardzo ciekawie. Będą propozycje dla widzów w każdym wieku.

28 listopada zapraszamy młodzież od 13 lat i dorosłych na spektakl „Sachem. Wódz Czarnych Węży" w reż. M. Majewskiej, który zagrany zostanie w dniu finału Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej KLASYKA ŻYWA w ramach obchodów 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE. O godz. 19.00 nastąpi ogłoszenie werdyktu, którego emisja z TVP Kultura poprzedzi spektakl.

„Sachem. Wódz Czarnych Węży" to współczesna adaptacja noweli „Sachem" Henryka Sienkiewicza. Opowiada historię brutalnej napaści Niemców na indiańską wioskę Chiaviatta, z której ratuje się jedynie mały chłopiec. Po latach powraca jako ostatni z plemienia legendarnych Czarnych Węży, by dokonać zemsty na swoich oprawcach. Twórcy spektaklu chcą nakłonić młodych widzów do namysłu nad umownością naszej tożsamości oraz trudnościami w komunikacji międzykulturowej. Poruszają problem bezradności człowieka wobec globalnych przemian oraz upadku systemów wartości, a co za tym idzie – nieuchronności zła. Korzystają z zapomnianej już dziś siły przekazu słownego – przypowieści, legendy, pieśni. Muzycznie łączą etniczne motywy indiańskie ze współczesnymi nurtami nu-disco i deep house. W przedstawieniu nie zabraknie środków klasycznego teatru formy, umownej i wielofunkcyjnej scenografii oraz konwencji teatru w teatrze.

29 listopada o godz. 12.30 zapraszamy najmłodszych widzów (3+) na przedstawienie „Władca Skarpetek" w reż. Jacka Timingeriu. Niezwykłe przygody Jasia, który w poszukiwaniu zagubionej skarpetki wyrusza nocą w zaczarowaną podróż po swoim domu, to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku. To także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą bohaterowi oraz widzom przez cały spektakl. Żeby dowiedzieć się, gdzie podziała się jego zguba, Jaś wkracza w świat ożywionych książek, słoików, zabawek, naczyń i innych przedmiotów. Przy okazji tej wyjątkowej podróży uczy się paru prawd o szacunku dla otaczających go rzeczy oraz o utrzymywaniu porządku w domu.

Tego samego dnia o godz. 18.00 zapraszamy młodzież i dorosłych na ostatnie już czytanie dramatu w wykonaniu aktorów z Teatru Modrzejewskiej w Legnicy w ramach konkursu „Czytajmy dramaty!". Tym razem usłyszymy tekst w reżyserii Agaty Dudy-Gracz. Wstęp wolny.

„Sachem. Wódz Czarnych Węży" wg noweli „Sachem" H. Sienkiewicza
cena biletu: 18 zł

„Władca Skarpetek"
cena biletu: normalny – 18 zł, ulgowy – 16 zł

REZERWACJA poniedziałek – piątek (w dni robocze) w godz. 900-1500 tel. 74 666 73 40.
KASA BILETOWA czynna godzinę przed spektaklem tel. 74 666 73 41.

(-)
Materiał Teatru
23 listopada 2015

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...