Weekend dla Normalsów

Koniec sezonu w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym

Z okazji kończącego się 50. sezonu artystycznego 2013/2014 przebiegającego pod hasłem: Normalsi. Żadnych Herosów. Dekalog. Zapraszamy Normalsów do Teatru!

Propozycje Teatru na najbliższy weekend:
Wałbrzyska Scena Inicjatyw Aktorskich
"Emigranci" Sławomir Mrożek

obsada: Czesław Skwarek, Michał Kosela

„Emigranci" Sławomira Mrożka to spotkanie dwóch postaw Polaków na emigracji: AA i XX. Sfrustrowany rzeczywistością i megalomański inteligent AA oraz „typowy"
i oszczędzający na wszystkim chłoporobotnik XX mieszkają razem w suterenie.
W nieokreślonym czasowo i geograficznie miejscu, toczą pełen napięcia dialog, którego trzecim bohaterem staje się język. Język podstępny i (wszech)władny. Jak zabrzmi dzisiaj, w nowej rzeczywistości historyczno-politycznej, słynne dzieło autora, który emigrantem był najpierw z konieczności, a później z wyboru? Przed jakimi granicami stoją bohaterowie w świecie „otwartych granic"? Sprawdzą to dwaj młodzi aktorzy – emigranci z inicjatywą.
30 maja 2014 / godz. 19.00 / piątek / Scena Kameralna

Wałbrzych utopia 2.039
tekst: Piotr Rowicki, reżyseria: Piotr Ratajczak
Fantazja o Wałbrzychu jako Szwajcarii Europy — mieście spełnienia liberalnego
i socjalistycznego snu. W tym oto Miejscu Niemożliwym spotykają się po wojnie ludzie, których łączy to, że do niego niegdyś przyjechali i je opuścili. Spotkanie migrantów prowokuje wybuch nowej rzeczywistości, w której oni próbują się zadomowić. Każdy przychodzi z własnym wyobrażeniem miasta Spełnionego Snu. Czy na taki nowy wspaniały świat czekają mieszkańcy miasta W.? Spektakl inspirowany czytaniami Pamiętników wałbrzyszan, prezentowanymi podczas XIV Dni Dramaturgii.
Prapremiera Wałbrzych Utopia 2.039 zrealizowana w ramach projektu: „Wałbrzych: żadnych herosów" - 50. Sezon Teatru Dramatycznego" dzięki wsparciu finansowemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Gminy Wałbrzych.
Współproducent: Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie
31 maja 2014 / godz. 18.00 / sobota / Duża Scena
1 czerwca 2014 / godz. 18.00 / niedziela / Duża Scena

Wielcy inni: Jezus, Gombrowicz, Osiecka
Stand - up Mirosławy Żak tekst: Jacek Kozłowski
z cyklu Stój, bo strzelam!

Trzy figury, trzy pomniki, trzy legendy zabierają głos. Tego wieczoru w każdym z bohaterów zobaczymy człowieka. W najgorszym sensie tego słowa. Wielcy Inni: pogrążeni
w resentymentach, wulgarni, niesprawiedliwi, brutalni, małostkowi. Śmieszni. Wrzuceni
w konwencję kabaretu, programowo niepoważni, a zatem bezpieczni, mogą wreszcie przemówić najbardziej „własnym" głosem. Witold Gombrowicz: nieśmiały szowinista zabłyśnie w kiepskim stylu. Jezus Chrystus: przemiły neurotyk opowie o konsekwencjach edypalnego konfliktu z Bogiem Ojcem. Agnieszka Osiecka: upomni się o tożsamość poetki-alkoholiczki, w kraju, gdzie pić wypada wyłącznie poetom. Nie dajcie się zwieść pozorom. Bohaterowie tego wieczoru, nieszczęśliwie zakochani w sobie, w istocie proszą Was o miłość. A każde szyderstwo podszyte jest szczerym uwielbieniem. Na granicy dobrego smaku.

31 maja 2014 / godz. 19.00 / sobota / Scena Kameralna
1 czerwca 2014 / godz. 19.00 / niedziela / Scena Kameralna

Specjalna promocja - bilety na spektakle w cenie 20 złotych!

Rezerwacja biletów: tel. 74 664 96 95 lub http://teatr.walbrzych.pl/bilety

(-)
Materiały Teatru
29 maja 2014

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...