Weekend premier

"Ślad" - reż. Stanisław Miedziewski - Teatr Rondo w Słupsku

W piątek w Rondzie zobaczyć będzie można spowiedź aktora, a w niedzielę baśń nie tylko dla dzieci. Piotr Kuba Nowotny już jutro zaprezentuje się w monodramie "Ślad". To spektakl poetycki, ale nie liryczny i rytmiczny, a wręcz tragiczny i nerwowy. A przy tym niezwykle mądry.

W monodramie poeta-aktor spowiada się przed widzami z własnego talentu, z wartości poezji, z powagi i wagi własnej sztuki. Każde jego słowo może być bowiem tym ostatnim. Artysta czuje się gnębiony przez ludzką niepamięć, historię i władzę.

Scenariusz spektaklu, który wyreżyserował Stanisław Miedziewski, oparty został na wierszach Osipa Mandelsztama, fragmentach "Niewoli" i "Wędrownego sztukmistrza" Cypriana Kamila Norwida, "Kurantach" Leszka Aleksandra Moczulskiego oraz fragmentach "Nadziei w beznadziei" Nadieżdy Mandelsztam.

Premiera w piątek o godz. 19. Bilety w cenie 20 i 10 złotych można kupić w kasie teatru przy ul. Niedziałkowskiego 5a.

Natomiast w niedzielne popołudnie dzieci i dorośli będą mogli zobaczyć w Rondzie premierę spektaklu "Pan Baj i zaczarowana katarynka". Przedstawienie zrealizowane przez Teatr Planeta M, to baśń traktująca o prostej, lecz wiecznie aktualnej mądrości.

Motywem, wokół którego osnuta jest fabuła przedstawienia w wykonaniu Iwo Bochata i w reżyserii Magdaleny Planety, jest czas. Pan Baj i jego katarynka przypomną, że naszym życiem mogą kierować jeszcze siły starsze, mądrzejsze, piękniejsze i dużo ważniejsze niż krótka i ulotna chwila, która czasem zdaje nam się wszystkim. Początek przedstawienia w niedzielę o godz. 16. Bilety kosztują 15 i siedem zł.

Daniel Klusek
Głos Pomorza
29 listopada 2013

Książka tygodnia

ahat ilī. Siostra bogów. Sceny dramatyczne
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Olga Tokarczuk, Zbigniew Mikołejko

Trailer tygodnia

11. Międzynarodowy Fes...
Wiesław Czołpiński
To będzie twórcze spotkanie młodych l...