Weekend trzeci, "Swoje poznajcie"

11. Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy "Ulicznicy"

Ten weekend okazuje się mocno rodzimy. Zaczynamy w piątek, 14.07 o godz. 19.00 na Scenie Forum (ul. Lipowa 1). Spotkamy tam Warrena ze „SPADKOBIERCÓW", członka byłego Kabaretu Limo, czyli Wojciecha Tremiszewskiego. Oraz – JEGO – wieszcza, twórcę epopei narodowej, cierpiącego za milijony – Adama Mickiewicza! Stand-up o ziomkach z epoki romantyzmu - lekki, śmieszny, acz nieco też ckliwy i ze szczyptą rozdzierania duszy.

W sobotę w godz. 12:00-16:00 w Parku Chopina warsztaty kreatywne. O 16:00 spotkanie z Falkoshow z podkrakowskiej Lanckorony. Tradycyjny i uroczy teatr pacynek, w którym aktor-magik zręcznie wyczarowuje znaną od lat historię o rezolutnej dziewczynce w czerwonym kapturku. Piękne lalki i barwna scenografia przenoszą małego widza w inny świat, zaś muzyka porywa do wspólnej zabawy. W sobotnią noc, o godz. 21:30, w Parku Chopina rzeczy niebywałe. Stołeczny Teatr Akt zaprosi nas na widowisko plastyczno-taneczne „Sen Kustosza". Obrazy ożywają, postaci opowiadają swoje zabawne i wzruszające historie za pomocą tańca klasycznego i nowoczesnego, baletu, pantomimy, tańca synchronicznego, czy nawet frywolnego kankana.

W niedzielę, 16.07 o godz. 18.00 na gliwickim Rynku wystąpi jeden ze znakomitszych ośrodków pantomimy w Polsce – Teatr Pantomimy Mimo. Będzie to wyjątkowa okazja, by powrócić do czasów, w których grupy artystów prezentowały swoje przedstawienia na ulicach i placach miejskich.

Zobaczymy ten rodzaj pantomimy, który już bardzo rzadko pojawia się na scenie.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

(-)
Materiał organizatora
13 lipca 2017

Książka tygodnia

Macbeth
Wydawnictwo Dolnośląskie
Jo Nesbø

Trailer tygodnia