Weekend z Mrożkiem w BTL-u

Wieczór z Mrożkiem to możliwość obejrzenia dwóch spektakli, autorstwa znanego dramaturga.

W nadchodzący długi weekend czeka nas spotkanie ze Sławomirem Mrożkiem. Wystarczy wybrać się do Białostockiego Teatru Lalek. Wieczór z Mrożkiem to propozycja dla młodzieży i dorosłych.

"Na pełnym morzu" w reżyserii Jacka Malinowskiego to niezwykle barwna jednoaktówka, w której niczym w soczewce skupiają się dylematy całego naszego świata. Widzimy tutaj sytuację kryzysową, w której to trójka bohaterów dryfuje na tratwie na pełnym morzu. Walczą oni o przetrwanie. Sztuka ukazuje słabości naszej kultury, gdy w momentach granicznych, zapominamy o mechanizmach wtłoczonych w nas w toku socjalizacji i przeradzamy się w dzikie stworzenia, po to, by przeżyć. W takich momentach instynktowne zachowania pokazują prawdziwą naturę człowieka.

Spektakl utrzymany jest w konwencji teatru absurdu, z poczuciem humoru i w sposób uniwersalny, dotyka problemu godności człowieka jak również powracających traum i demonów naszej rzeczywistości.

Drugim przedstawieniem, który można obejrzeć w ramach Wieczoru z Mrożkiem jest "Strip-tease". Spektakl wyreżyserował również Jacek Malinowski. Ukazuje on dwóch bohaterów, którzy spotykają się w jednym czasie, w jednym miejscu. Są doświadczani jednym zjawiskiem, jednak prezentują dwie odmienne postawy wobec niego.

Znakomity humor Sławomira Mrożka – lekki, inteligentny, odrobinę złośliwy – gwarantuje świetną zabawę.

Wieczór z Mrożkiem odbędzie się: w czwartek (11.11), o godz. 18:00, w piątek (12.11), o godz. 19:00, w sobotę (13.11), o godz. 18:00 oraz w niedzielę (14.11), o godz. 18:00.

Możecie wygrać bilety na spektakle: KONKURS

Anna Kulikowska
bialystokonline.pl
10 listopada 2021

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...