Weekendowe Polecenia Dziennika Teatralnego – Warszawa

Weekendowe Polecenia – Warszawa: 10 - 12 lutego 2023

Warszawa jak długa i szeroka zaprasza na spektakle – te radosne, ale i te wzruszające. Każdy znajdzie coś dla siebie – koneserzy głodni sztuki, jak i widzowie szukający rozrywki, a także rodzinny z dziećmi . W zależności od nastroju Warszawa zaprasza. Wybór należy do Państwa.

„Wieczór trzech króli albo Co chcecie" – reż. Piotr Cieplak – Teatr Narodowy w Warszawie
11.02 – godz. 19.00
12.02 – godz. 19.00
Zapomniana Szekspirowska komedia „Wieczór Trzech Króli" przypomina o sobie na deskach Teatru Narodowego, gdzie została opleciona wspaniałą muzyką i wszechobecnym komizmem postaci. Cudownie sprawdzi się kilka dni przed walentynkami, gdyż w spektaklu zawiłościom miłosnym nie ma końca. Zaczarują Państwa aktorzy, którzy odczarują szarość zza okna. Przedstawienie zarówno dla starszych jak i młodszych widzów.

„Bitwa o tron. Musicalowy talent show" – reż. Jacek Mikołajczyk – Teatr Syrena w Warszawie
11.02 – godz. 15.00 oraz godz. 19.00
12. 02 – godz. 14.00 oraz godz. 18.00
Kolory, cekiny, żarty obsypią Państwa ze sceny Teatru Syrena podczas spektaklu wzorowanego na programie typu talent-show. „Bitwa o tron" to musical dla wszystkich, nie tylko dla fanów historii, który bawi do łez, a co więcej pozwoli Państwu podjąć decyzję – kto ma zostać królem. Pamiętajmy, że każdy głos się liczy. A na scenie aż 8 wspaniałych kandydatów.
„Once" – reż. Wojciech Kępczyński – Teatr Muzyczny Roma
11.02 – godz. 16.00 oraz godz.19.30
12.02 – godz. 18.00
Musical o tematyce przyziemniej, który przenosi widzów prosto do Irlandii. Na scenie nie zabraknie utalentowanych aktorów, wspaniałej muzyki granej na żywo oraz drobnych żartów. Spektakl kameralny, o marzeniach i miłości. Dobry wybór na wspólny wieczór, aczkolwiek wzruszenie po spektaklu gwarantowane, dlatego dobrze mieć się po zakończeniu do kogo przytulić.

„Hamlet" – reż. Tadeusz Bradecki – Teatr Dramatyczny m.st. Warszawa
11.02 – godz. 19.00
12.02 – godz. 17.00
Uwspółcześniona, najpopularniejsza tragedia Szekspira to dobry wybór dla koneserów sztuki oraz młodzieży. Hipnotyzująca opowieść o nieszczęśliwym, ale inteligentnym Księciu jest obowiązkowa do zobaczenia przynajmniej raz w życiu. W Tetrze Dramatycznym, w roli tytułowej – fenomenalny Krzysztof Szczepaniak.
„Wstyd" – reż. Małgorzata Wdowik – Teatr Nowy
11.02 – godz. 19.00
12.02 – godz. 19.00
Coś dla kobiet, ale oczywiście nie tylko... Historia o słabościach, wstydzie, nieakceptacji, która jest bliska tematyką każdemu na nas. Spektakl niezwykle emocjonalny, ale wspaniały aktorsko. Obowiązkowy dla każdego, kto walczy ze słabościami, edukacyjny, skłaniający do refleksji.

„Żołnierz Królowej Madagaskaru" – reż. Krzysztof Jasiński – Teatr Polski w Warszawie
12.02 – godz. 17.00
Zabawna historia na podstawie tekstu Juliana Tuwima, w reżyserii wybitnego Krzysztofa Jasińskiego zaprasza widzów do międzywojennej Warszawy. Spektakl z przymrużeniem oka, idealny na wyjście całą rodzinną do teatru po niedzielnym obiedzie. Dobra zabawa gwarantowana.

„Z ręką na gardle. Piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk" – reż. Anna Sroka-Hryń – Teatr Współczesny w Warszawie
11.02 – godz. 20.00
12.02 – godz. 20.00
Spektakl ze wspaniałą muzyką Ewy Demarczyk, w nowych aranżacjach, ale z tym samym bagażem emocjonalnym, opowiadający o poszukiwaniu sensu życia. Muzyczna wędrówka idealna dla dojrzałych widzów, ale nie wiekiem, a znajomością sztuki.

Zuzanna Styczeń
Dziennik Teatralny Warszawa
11 lutego 2023

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia