Weekendowy spektakl dla całej rodziny!

Złap Groteskę w sieci

Na ostatni kwietniowy weekend Teatr Groteska przygotował wzruszające wydarzenie!

Spektakl „Tygrys Pietrek" w reżyserii Grzegorza Kwiecińskiego i z fantastyczną muzyką Bogdana Szczepańskiego będzie prawdziwą ucztą dla tych, którzy chcą wyruszyć w świat w poszukiwaniu odwagi, chcą tracić złudzenia i wierzyć, że nie wszystko stracone... Cóż, łza się zakręci i dużym i małym oku! Bo – niezależnie od wieku – każdy z nas czegoś się boi... A odwagi nie można kupić w galerii handlowej (nawet gdyby była otwarta).

W ten weekend musicie koniecznie zobaczyć „Tygrysa Pietrka"! Mądrą opowieść trochę o nas samych. Jak zawsze spektakl udostępnimy o godz. 12:00 w sobotę i na www.groteska.pl będzie czekał na Was do końca weekendu.

Warto przypomnieć, że „Tygrys Pietrek" został wyróżniony certyfikatem ASSITEJ (Świadectwo Najwyższej Jakości i Poziomu Artystycznego) przyznawanym przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "ASSITEJ".

A od poniedziałku kolejne zabawy z Teatrem i w Teatrze!

„Codzienny cykl „Złap Groteskę w sieci" nie ma końca, choć muszę przyznać, iż z każdym kolejnym miesiącem kwarantanny, którą przechodzi cały świat kultury, tęsknota za realną sceną i niepowtarzalną atmosferą spotkania aktora z widzem staje się bardziej dotkliwa. Także w wymiarze ekonomicznym." – przyznaje Adolf Weltschek, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Groteska „Dlatego wielką radością są dla nas filmiki, przesyłane na konkurs „Gramy dla Groteski"; okazuje się, że miłość do Teatru można także rozbudzać w sieci! – dodaje A. Weltschek. Nasz konkurs jest także dowodem na to, jak bardzo Teatr ze swoją wrażliwością i klimatem może kreatywnie angażować dzieciaki, a nawet całe rodziny. To wzruszające!"

Przypomnijmy, tylko do końca kwietnia trwa konkurs, w którym młodzi widzowie prezentują swoją domową twórczość i tym razem sami grają dla Groteski. Nadsyłane filmy prezentowane są szerokiej publiczności Teatru Groteska i jurorom konkursu codziennie na www.groteska.pl

Filmy, z krótką inscenizacją teatralną w dowolnej technice, których czas nie przekracza 5 minut przesyłać można do 30 kwietnia na adres: pr@groteska.pl

Teatr Groteska dołączył do akcji #wpieramkulturę: Oglądaj wydarzenia online i wspieraj swoje ulubione instytucje kultury na eWejsciowki.pl.

Wszystkie informacje, na temat projektu „Złap Groteskę w sieci" oraz konkursu „Gramy dla Groteski" uzyskać można w Biurze Komunikacji Teatru Groteska:

media: Edyta Przybylska, tel. 664 092 001

Eryka Żmuda
Teatr Groteska
24 kwietnia 2020
Wątki
Kontrawirus

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia