Werdykt

3. Festiwal Debiutantów "Pierwszy Kontakt"

Jury w składzie: Remigiusz Brzyk – reżyser (przewodniczący), Kalina Zalewska – krytyk teatralny oraz Lena Frankiewicz – aktorka i reżyserka przyznało następujące nagrody:

Najlepszy Debiutujący Aktor – Konrad Beta za rolę Benjamina w spektaklu Męczennicy Teatru Współczesnego w Szczecinie i Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu za zaufanie językowi teatralnemu reżyserki oraz konsekwentne budowanie postaci w ramach zaproponowanej konwencji.

Najlepsza Debiutująca Aktorka – Karolina Kamińska za rolę Jennifer w spektaklu W mrocznym, mrocznym domu Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie za aktorską dojrzałość, wdzięk i bezpretensjonalność w sportretowaniu nastoletniej bohaterki.

Najlepszy Debiut Reżyserski – Małgorzata Warsicka za spektakl Jakobi i Leidental Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie za inteligentne odczytanie tekstu, zaskakująco dojrzałą pracę z aktorem, wrażliwość muzyczną oraz poszukiwanie własnej formuły kontaktu z widzem w celu jego aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu.

Nagroda Specjalna za Debiut Teatralny – zespół muzyczny Chłopcy kontra Basia, grającemu na żywo w spektaklu Morfina Teatru Śląskiego w Katowicach, za twórcze udźwiękowienie i odważny gest performatywny współtworzące tkankę przedstawienia.

Karina Bonowicz
Materiał organizatora
30 maja 2015

Książka tygodnia

Starożytny teatr i dramat w świetle pism scholiastów. Leksykon
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Katarzyna Chiżyńska, Jadwiga Czerwińska, Małgorzata Budzowska

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki