Wernisaż w Galerii Przy Teatrze

wernisaż wystawy "Jasiński & friends" w Warszawie

Zapraszamy na wernisaż "Jasiński & friends", który odbędzie się 18 marca o godzinie 19:00 w Galerii Przy Teatrze w Warszawie. Dominik Jasiński, uznany malarz i grafik, zebrał pokaźne grono przyjaciół, którzy zaprezentują swoje prace: malarstwo, grafikę, literaturę, fotografię, lalkarstwo oraz digital.

Czyją twórczość będziemy mogli oglądać podczas wystawy, która potrwa do 25 marca? Wszyscy zainteresowani zobaczą prace m.in. Anny Fijałkowskiej - Oleksiak, Jerzego Gabryszewskiego, Marcina Painty, Krzysztofa Kopecia, Sylwii Kalinowskiej, Samanthy Kamińskiej, czy Anty Kowalik. Dominik Jasiński, artysta malarz, grafik, autor rysunków, ilustracji książkowych i magazynowych, absolwent warszawskiej ASP, zebrał grono zaprzyjaźnionych artystów, którzy tworzą na różnych płaszczyznach. To właśnie dlatego, poza malarstwem, czy fotografią będzie można obejrzeć unikatowe lalki Martyny Wiśniewskiej - Michalak oraz posłuchać fragmentów najnowszej, kontrowersyjnej książki Agi Kuligg pt. "Matki".

- Dzisiejsza sztuka nie jest już jednowymiarowa. Coraz rzadziej możemy mówić o samym malarstwie, samej grafice lub samej fotografii. Jedna dziedzina jest inspiracją dla drugiej, style przenikają się wzajemnie i uzupełniają. Chcieliśmy zebrać w jednym miejscu świetnych, młodych, polskich artystów, którzy reprezentują różne style. To będzie prawdziwe święto sztuki - podkreśla Dominik Jasiński.

- Można byłoby pomyśleć, że podczas wystawy obrazów, fotografii, czy grafik nie będzie miejsca na literaturę. Tymczasem w galerii "Przy Teatrze" pojawi się wielki, wygodny fotel, w którym będzie można odsłuchać fragmenty mojej drugiej książki pt. "Matki" - mówi Aga Kuligg, która za swoją pierwszą książkę "Sponsorowana" dostała nominację do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus.

Wernisaż połączony ze spotkaniem z artystami odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 18 marca o godz. 19.00 w "Galerii Przy Teatrze" (Teatr Narodowy, plac Teatralny 3 w Warszawie). Wystawę będzie można oglądać do 25 marca 2013 r. Wstęp jest bezpłatny.

(-)
Materiał Organizatora
13 marca 2013

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...