Wernisaż wystawy Andrzeja Ziółkowskiego

"Universal Wisdom. Wieczysta Mądrość" - Wernisaż wystawy Andrzeja Ziółkowskiego - Willa Lentza w Szczecinie

Universal Wisdom. Wieczysta Mądrość. Wernisaż wystawy Andrzeja Ziółkowskiego w Willi Lentza

W sobotę, 5 sierpnia 2023 roku o godzinie 17:00, w Willi Lentza odbędzie się wernisaż wyjątkowej wystawy ,,Wieczysta Mądrość. Universal Wisdom". Ta fascynująca ekspozycja została zainspirowana albumem fotograficznym o tej samej nazwie autorstwa Andrzeja Ziółkowskiego. Zdjęcia przedstawiające miejsca kultu, rytuały oraz portrety ludzi stały się swoistym komentarzem autora do poetyckich fragmentów z różnych świętych ksiąg, takich jak hinduskie Upaniszady, buddyjskie sutry, taoistyczna Tao Te Ching, Koran, hymny z Guru Granth Sahib sikhów, hebrajskie księgi mądrościowe Biblii oraz przypowieści Nowego Testamentu. Wystawa zaprasza widzów do spotkania z wyznawcami wielkich religii Azji Południowo-Wschodniej i na duchową podróż przez mądrość ich świętych tekstów.

Andrzej Ziółkowski, choć kiedyś studiował elektronikę i pracował w przemyśle elektronicznym, to w 2005 roku postanowił poświęcić się swojej prawdziwej pasji – fotografii. Podczas podróży do Południowych Indii w 2012 roku, dotarł do aśramy Aanmodaya w Kanchipuram, gdzie natknął się na książkę ,,Universal Wisdom" napisaną przez angielskiego benedyktyna, Bede Griffithsa (1906-1993). Ta książka stała się dla niego duchowym przewodnikiem, który skłonił go do eksploracji wielu krajów Azji Południowo-Wschodniej, Indii, Nepalu i Tybetu, aby uwiecznić w swoich zdjęciach uniwersalny wymiar ludzkiej duchowości, niezależnie od religijnych podziałów.

Efekty podróży i głębokich przemyśleń zostały uwiecznione na zdjęciach, które będzie można podziwiać od 5 sierpnia do 30 września 2023 roku. W trakcie wernisażu odbędzie się także spotkanie autorskie z Andrzejem Ziółkowskim, który opowie o inspiracjach i procesie twórczym. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Frymus.

Wstęp na wernisaż oraz wystawę jest wolny, co daje możliwość uczestnictwa wszystkim zainteresowanym. To wyjątkowa okazja do odkrycia piękna i głębi duchowej, które emanują z fotografii. Partnerami wystawy są BONI LIBRI, Stowarzyszenie ZAIKS oraz IDEA STUDIO, którzy wspierają twórczość artystyczną i jej promocję.

Autor wystawy, Andrzej Ziółkowski, otrzymał stypendium z Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia ZAIKS. To uznanie dla jego pracy i talentu, które dodatkowo podkreśla znaczenie wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki i poszukiwaczy duchowych inspiracji do odwiedzenia niezwykłej wystawy ,,Wieczysta Mądrość. Universal Wisdom.".

Wernisaż: 5 sierpnia 2023, godz. 17:00
Wystawa: do 30 września 2023

Willa Lentza,
al. Wojska Polskiego 84,
70-482 Szczecin

Kontakt dla mediów:
Maria Majchrowska
maria.majchrowska@media-work.pl
+48 798 509 974

(-)
Materiał Organizatora
4 sierpnia 2023

Książka tygodnia

Aurora 2023. Sztuki finałowe/final list
Miejski Dom Kultury i Teatr Polski w Bydgoszczy
pod redakcją Davita Gabuni, Julii Holewińskiej, Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej

Trailer tygodnia