Wernisaż

"Siostry. Przestrzenie Intymne" - Barbara Wesołowska - Teatr Druga Strefa

Dyrektor Sylwester Biraga od lat promuje nowych twórców sztuk wizualnych. 18 października Teatr zaprasza widzów na wernisaż Baśki Wesołowskiej, absolwentki ASP w Katowicach. Wystawa potrwa do 30 listopada.

Baśka Wesołowska (na zdjęciu) urodziła się w 1989 r. Dyplom licencjacki obroniła w 2011 roku w pracowni sitodruku u prof. Waldemara Węgrzyna. Dyplom magisterski z Malarstwa i aneks ze Scenografii na ASP Katowice otrzymała w 2013 roku. Jej dorobek artystyczny obejmuje malarstwo, projektowanie, scenografię, animację, grafikę i layouty.

We wcześniejszych obrazach Wesołowskiej dominuje fascynacja pop-kulturą, przejawiająca się w krzyżowaniu technik malarstwa klasycznego, fotografii, komiksu a w efekcie kolażu podkreślającego tematykę współczesną aczkolwiek często osadzoną w aspekcie historycznymi i komentarzu politycznym.

Dyplomowy cykl dyptyków w technice oleju na płótnie "Siostry. Przestrzenie Intymne" opowiada historie o siostrach. Autorka traktuje intymność jako klucz do budowania przestrzeni, zarówno tej estetycznej jak i między rodzeństwem. Uchwycona w obrazach intymność zmiękcza, rozmywa kontury, przybliża to co było niedostrzegalne, ale i oddala to, co było pierwszoplanowe i oficjalne. Manipuluje pojęciami bliskiego i dalekiego. Odbiorca prac staje się świadkiem niedopowiedzianych i niejednoznacznych wydarzeń ukrytych za zasłoną intymności, zatytułowanych : "Bliskość", "Portret Z.", "Portret K.", "Tęsknota", "Samotność", "Relacje", "Zabawa".

Wernisaż 18 października 2013 o godzinie 19:00

Po wernisażu o godz.20:00 zapraszamy na spektakl "Wariat i zakonnica" Witkacego w reżyserii Sylwestra Biragi.

(-)
Materiał Teatru
18 października 2013

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...