Wersja audiowizualna "Klatki..."

„Klatka z łez" w wersji audiowizualnej - Wrocławski Teatr Tańca

Od premiery spektaklu „Klatka z łez" w reżyserii Bożeny Klimczak oraz inauguracji działalności Wrocławskiego Teatru Tańca minęły zaledwie dwa miesiące, a ich pierwszy spektakl został poddany pewnej modyfikacji.

Dzięki współpracy z Panem Pawłem Liskiem z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, 13 czerwca 2017 r. spektakl po raz pierwszy zostanie zaprezentowany w wersji audiowizualnej w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

Założyciele Wrocławskiego Teatru Tańca od samego początku liczyli na integrację wrocławskiego środowiska artystycznego. Udało im się to już przy pierwszym spektaklu. Kontynuując tę ideę postanowili pójść o krok dalej i wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych przygotowują wersję audiowizualną spektaklu pt. „Klatka z łez".

„Spektakl pod względem reżyserii i choreografii się nie zmienia – stworzyliśmy jego drugą wersję, która wykorzystuje nowoczesne technologie. Dzięki obecności Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, technologia może w znacznym stopniu zbliżyć się do sztuki, i odwrotnie. Jesteśmy przekonani, że spektakl w nieco innej odsłonie zostanie przyjęty entuzjastycznie przez wrocławską publiczność tak samo jak jego tradycyjna wersja" – mówi Michał Bober, dyrektor Teatru.

„Klatka z łez" to spektakl, który porusza problematykę depresji oraz zdrowia psychicznego. Dzięki inspiracji sztukami Sarah Kane powstała sztuka, w której artyści przekazują emocje, jakie towarzyszą człowiekowi, kiedy jest w stanie uczuciowej pustki. Co się z nami dzieje, kiedy żyjemy w świecie pozorów i manipulacji? Jakie granice przekraczamy zapominając o swoich potrzebach, takich jak bliskość, dotyk? Środkiem przekazu jest w tym wypadku taniec, a aktorami – zawodowi tancerze z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w teatrach całym świecie.

Spektakl odbędzie się 13 czerwca 2017 roku o godzinie 19:00 w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu (ul. Wystawowa 1, sala im. Z. Cybulskiego). Bilety w cenie 40 zł.

Informacja o spektaklu i biletach na www.teatr.dance

(-)
Materiał Teatru
10 czerwca 2017
Portrety
Bożena Klimczak

Książka tygodnia

ADAPTACJA. Skrzynka z narzędziami
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Marta Miłoszewska

Trailer tygodnia