When I fall in love

Koncert z okazji Dnia Kobiet - wyst. Ewa Uryga I Brian Fentress - Opera Śląska w Bytomiu

8 marca o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na niepowtarzalny koncert z okazji Dnia Kobiet -"When I fall in love", w którym wystąpią Ewa Uryga I Brian Fentress z towarzyszeniem tria jazzowego oraz orkiestry Opery Śląskiej

Podczas koncertu usłyszeć będzie można znane i lubiane światowe przeboje oraz utwory z najnowszej płyty Ewy Urygi "Jedno spojrzenie", m. in.: Nocna rozmowa, Give good love, Hello, Thinking about you, Run to you, Warto wierzyć w cuda, Endless love, Dobrze, że jesteś oraz tytułowa piosenka z repertuaru Louisa Armstronga When I fall in love.

Romantyczny klimat, piękne głosy wykonawców i doskonałe brzmienie orkiestry!

Ewa Uryga - bytomianka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach (wydział jazzu i muzyki rozrywkowej). Wykonuje utwory blusowe, soulowe, muzykę jazzową i pieśni gospel. Nagrywa płyty, koncertuje w Polsce i za granicą. Niezwykle pozytywna energia nastraja ją optymistycznie do ludzi i świata.

Brian Fentress - od 2005 roku gości w Polsce, roztańczony i rozśpiewany, pełen energii i entuzjazmu, z nieustannym uśmiechem na ustach i ogromnym poczuciem humoru zaraża Polaków żywiołową muzyką gospel. Wychowany w Detroit (USA) - mieście czarnej muzyki, sam mówi o sobie "pew baby" (w tłumaczeniu "dziecko z kościelnej ławki"). Niesamowicie utalentowany muzycznie, z sercem oddanym Bogu realizuje warsztaty gospel w wielu miastach Polski, śpiewa, dyryguje. Jego glos to baryton liryczny. Na co dzień prowadzi poznański Chór Gospel Joy.

EWA URYGA oraz gościnnie Brian FENTRESS (USA)
zespół w składzie:
Grzegorz POLISZAK - perkusja
Piotr WROMBEL- pianno
Dariusz ZIÓŁEK - gitara basowa
oraz orkiestra Opery Śląskiej pod dyrekcją koncertmistrza Jana KNAPIKA

(-)
Materiały Opery
5 marca 2011

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia