Widz jest naszym największym sponsorem

32. Gorzowskie Spotkania Teatralne

Sądzę, że widzowie nie będą zawiedzeni XXXII Gorzowskimi Spotkaniami Teatralnymi. Z doboru repertuaru jesteśmy zadowoleni, chociaż nie ukrywam, że były plany, by w tym roku na spotkaniach grane były wyłącznie spektakle polskich autorów - mówi dyrektor Teatru Osterwy Jan Tomaszewicz.

Gorzowskie Spotkania Teatralne rozpoczną się 7 listopada. Widzowie będą mieli okazję, by na deskach gorzowskiej sceny zobaczyć dziewięć spektakli (jednego dnia u Osterwy będą gościć z koncertem artyści z Piwnicy pod Baranami) i czołowych polskich aktorów.

Skoro wydarzenie jest wielkie, to koszty również. Organizacja spotkań kosztuje 382 tys. zł. Jak tłumaczył Tomaszewicz, część kosztów pokryje dotacja. Teatr otrzymał na ten cel 50 tys. zł z urzędu marszałkowskiego i 40 tys. zł z magistratu. Część kosztów pokryli również sponsorzy. - Nie ukrywam, że liczymy, że największe wpływy będą pochodzić od widzów. Jak zawsze, przy organizacji tego wydarzenia, to widz jest naszym największym sponsorem - mówi Tomaszewicz.

Program dzień po dniu
Sobota, 7 listopada, 19.00, Teatr Osterwy, „Bal w operze", obsada: Michał Anioł, Bartosz Bandura, Beata Chorąży-kiewicz i inni.
Niedziela, 8 listopada, 15.00 i 19.00, Teatr Syrena z Warszawy, musical, „Hallo Szpicbródka", obsada: Hanna Śleszyńska, Cezary Żak, Katarzyna Żak, Piotr Polk i inni.
Poniedziałek, 9 listopada, 19.00, Teatr Lubuski z Zielonej Góry, „Gdy przyjdzie sen - tragedia miłosna". a Wtorek, 10 listopada, 19.00, Teatr Tu i Teraz, „Jakobi i Lein-dental", obsada: Katarzyna Herman, Jacek Braciak i Michał Starski.
Środa, 11 listopada, 19.00, Agencja Artystyczna Księżyc w misce, „Wszystko o mężczyznach", obsada: Michał Lesień - Głowacki, Arkadiusz Janiczek i Marcin Kwaśny.
Czwartek, 12 listopada, 19.00, Teatr 6. piętro z Warszawy, „Słoneczni Chłopcy", obsada: Piotr Fronczewski, Krzysztof Kowalewski i Robert Koszucki.
Piątek, 13 listopada, 19.00, Piwnica Pod Baranami,„Nieznośna lekkość bytu".
Sobota, 14 listopada, 19.00, Teatr Atenum z Warszawy, „Mary Stuart", obsada: Agata Kulesza, Grzegorz Damięcki, Paulina Gałązka i inni.
Niedziela, 15 listopada, 19.00, Teatr Polonia, „Danuta W.", monodram Krystyny Jandy.

Sandra Soczewa
Nasze Miasto
6 listopada 2015

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia