Więcej teatru w ChTO "Sztygarka"

Chorzowski Tear Ogrodowy Sztygarka

5 sierpnia na Chorzowskim Teatrze Ogrodowym zwiększona dawka teatru i zwielokrotniona dawka śmiechu! Na początek (godz. 20:00) ciepło przyjęty przez LOT-ową i korezową publiczność spektakl, który swoją premierę miał w czerwcu tego roku, projekt Młodej Sceny Teatru Korez, czyli "Kryzysy albo historia miłosna". Po tej rozgrzewce na dwoje aktorów - gwiazda wieczoru: o 22:00 "To nie jest kraj dla wielkich ludzi", one-man show Rafała Rutkowskiego.

Wejściówka na jeden spektakl - 15 złotych, na oba - tylko 25! 6 sierpnia inaugurujemy tegoroczną edycję Chorzowskiego Teatrzyku Ogródkowego, czyli spektakli dla dzieci i dorosłych. Rozpoczynamy od wspólnej zabawy w teatr: przedstawienie "Co za dzień" mali odbiorcy odgrywać będą razem z aktorami Teatru DIM. Wstęp wolny, a scena w plenerze (jeśli będzie padać - w Magazynie Ciekłego Powietrza).

5 sierpnia, piątek, godz. 20:00
Kryzysy albo historia miłosna
Młoda Scena Teatru Korez (Katowice)
Tekst: Mihai Ignat
Tłumaczenie: Joanna Kornaś
Reżyseria: Hubert Bronicki
Muzyka: Karol Śmiałek
Światło, realizacja: Sergiusz Brożek
Obsada: Kinga Kaczor, Hubert Bronicki
Współpraca: Fundacja Młodzi Twórcy


Historia utkana jest z banałów i stereotypów, zakotwiczonych we współczesnej obyczajowości. Ona i on budzą się niespodziewanie razem nago w obcym łóżku. Pełna zagadek znajomość stopniowo ewoluuje w stronę poważnego związku: bohaterowie pobierają się i urządzają razem mieszkanie, tyle że nic nie uchroni ich przed kryzysami. Ona jest uparta i stanowcza, zawsze stawia na swoim: to zresztą niezbyt trudne zadanie, bo on dla odmiany stanowi doskonały model pantoflarza. Ona nie ustąpi dla zasady, on zgodzi się na wszystko dla świętego spokoju. Ona każde nieporozumienie wytłumaczy sobie jego rzekomymi zdradami. On do zdrady nie byłby zdolny, przecież bardzo ją kocha, choć parę rzeczy go w niej irytuje. Konflikty rodzą się bezustannie, a długość małżeńskiego stażu nie wpływa wcale na jakość rozmów. Nadinterpretacje, rozbieżność celów, drobiazgi urastające do rangi problemów: wszystko to prowadzi do kryzysów. A przecież ona i on trwają wciąż razem i mimo wszystko chcą ze sobą być...

Scena główna w Magazynie Ciekłego Powietrza
Wejściówki w cenie 15 złotych do kupienia w recepcji Sztygarki (tylko
5 sierpnia wejściówka na oba spektakle: 25 zł)
(Chorzów, ul. Piotra Skargi 34d, tel. 32 249 59 92, www.sztygarka.pl)

5 sierpnia, piątek, godz. 22:00
To nie jest kraj dla wielkich ludzi (one-man show Rafała Rutkowskiego)
Teatr Montownia (Warszawa)
Tekst i reżyseria: Michał Walczak
Na scenie: Rafał Rutkowski


Rafał Rutkowski? Wielki człowiek, wielki aktor. Wiadomo, że wejdzie na scenę, zdeklasuje stand-uperów, aktorów zawstydzi swobodnym kontaktem z publicznością, jak zwykle wciąganą do spektaklu. Wyśmieje wszystko, bo nie ma dla niego tematów tabu, a poprawność polityczna traci rację bytu. Ostre dowcipy zestawi Rutkowski z inteligentnym żartem, a monodram zamieni w wielogłosowe show i sam będzie się bawić równie dobrze jak widownia. "To nie jest kraj dla wielkich ludzi" łączy elementy teatru i kabaretu, a charyzma Rafała Rutkowskiego oraz łatwość, z jaką wciela się w kolejne wyraziste postacie, zapewnią rozrywkę w dobrym gatunku.

CHORZOWSKI TEATRZYK OGRÓDKOWY
6 sierpnia, sobota, godz. 15:00
Co za dzień
Teatr DIM
Opracowanie tekstu: Marek Wit
Na scenie: Danuta Lewandowska, Marek Wit, dzieci


Czy wiecie, co może się wydarzyć, gdy nie przestrzega się czystości i porządku? Zapraszamy na bajkę o kotce Misi, która wszystkie swoje kocie obowiązki odkładała na później. Zbuntowane przedmioty w jej pokoju, jak również koci uczniowie w szkole, postanawiają dać jej nauczkę. Nie reagują na jej prośby i zaczepki, zmuszając wreszcie bohaterkę do zrozumienia swoich błędów. Bajka jest inscenizowana razem z dziećmi, które animują lalki, używają rekwizytów oraz masek, tańczą i śpiewają, bawiąc się w prawdziwy teatr. 

Spektakl w zielonym plenerze
(w razie deszczu scena w suchym Magazynie Ciekłego Powietrza).Wstęp wolny!

http://www.chorzowskiteatrogrodowy.pl
oraz na facebookowy profil:
http://www.facebook.com/chorzowskiteatrogrodowy

(-)
Materiały Organizatorów
5 sierpnia 2011

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...