Wiech, Cervantes i Potocki

Karnawał na Przedmieściu - Rzeszów 2017

Teatr Przedmieście w Rzeszowie 24-26 lutego organizuje Karnawał na Przedmieściu.

Wypełnią go trzy spektakle, które bawią, zachwycają i rozweselają. „Wiech, czyli koń by się uśmiał" z Teatru Wojtka Kowalskiego w Częstochowej oraz z Przedmieścia „Teatr Cudów" na podstawie de Cervantesa i „Circus Paradise".

Kanwą „Teatru Cudów" w realizacji Anety Adamskiej są losy wędrownej trupy komediantów, która w pewnym miasteczku prezentuje niesamowite dziwy i wyczarowuje niestworzone rzeczy. Ale... nikt ich nie zobaczy, jeśli „ nie jest z prawego łoża i czystej krwi chrześcijaninem". Przedstawienie „Wiech, czyli koń by się uśmiał" powstało z tekstów „Wiecha" Wiecheckiego, prozaika, satyryka i publicysty, bystrego obserwatora codziennego życia mieszkańców przedwojennej i powojennej Warszawy. „Circus Paradise" Adamska zrealizowała na podstawie „Parad" Potockiego i „Dekameronu" Boccaccia tworząc energetyczne, szalone widowisko, pełne niecodziennych sytuacji.

Zawiłe gry miłosne, żarty sceniczne, groteskowa gra słów i frywolny humor commedii dell' arte ukazują niekiedy prawdę o nas samych, naszych słabościach i namiętnościach.

Andrzej Piątek
Dziennik Teatralny Rzeszów
17 lutego 2017

Książka tygodnia

Macbeth
Wydawnictwo Dolnośląskie
Jo Nesbø

Trailer tygodnia