Wieczór Sylwestrowy i Koncerty Noworoczne

Opera Krakowska w Krakowie

W noc sylwestrową Opera Krakowska zaprasza widzów w daleką i fascynującą podróż. Któż bowiem nie chciałby spędzić nocy sylwestrowej na paryskim Montmartrze, w miejscu, nad którym wciąż unosi się duch artystycznej bohemy. Będzie to więc noc paryska, a towarzystwo międzynarodowe. Od Straussa i Moniuszki do Aznavoura, od Offenbacha i Chopina po przedstawicieli współczesnej muzyki francuskiej.

W tą noc przecież wszystko może się zdarzyć. Eleganccy panowie zrzucą fraki, by pokazać francuzom prawdziwie egzotyczny dla nich folklor i w rytm tańców góralskich z „Halki" zawładnąć paryskim Montmartrem. Bez zatargów i przekomarzań z pewnością się nie obejdzie, choć prawdopodobnie nie rozstrzygniemy tej nocy sporu o to, czy Chopin był Polakiem czy Francuzem... Noc nie byłaby paryska, gdyby nie pojawiła się Edith Piaf i kankanistki z operetki „Orfeusz w piekle"... A to przecież zaledwie namiastka tego, co wydarzy się w tym malowniczym zakątku świata, gdzie przeniesie nas magia sceny.

Usłyszymy m.in.: arię Małgorzaty z opery „Faust" Ch. Gounoda, utwór „La vie en rose"z repertuaru E. Piaf, „Air des clochettes" z opery „Lakmé" L. Delibesa, „Life is a cabaret" z repertuaru L. Minelli, arię Dalili z opery „Samson i Dalia" C. Saint-Saënsa, utwór „Memory" z musicalu „Cats" L. Webbera, arię „Ah mes amis" z opery „Córka pułku" G. Donizettiego, utwór „Goodbye my love, goodbye" z repertuaru D. Roussosa, a także arię „O du, mein holder Abendstern" z opery „Tannhäuser" R. Wagnera oraz kuplety Torreadora z opery „Carmen" G. Bizeta. Widzów ucieszą zapewne duety z takich operetek jak: „Księżniczka czardasza" E. Kálmána, „Wiktoria i jej huzar" P. Abrahama, „Wiedeńska krew" J. Straussa czy z musicalu „Upiór w operze" L. Webbera.

 „Noc Paryską" zaprezentujemy w wieczór sylwestrowy (31 grudnia 2015) dwukrotnie, o godzinie 18.00 i 21.30. Tym koncertem powitamy także Nowy Rok w dniach 2 i 3 stycznia 2016.

Wystąpią soliści: Agnieszka Cząstka, Katarzyna Oleś-Blacha, Iwona Socha, Adam Sobierajski,Adam Szerszeń oraz Balet i Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.

(-)
Materiał Opery
14 listopada 2015

Książka tygodnia

Trailer tygodnia