Wieczorynka z TLiA

"Co w strachu piszczy?" - reż. Jerzy Jan Połoński - Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

W każdą sobotę sierpnia w ramach cyklu „Wieczorynki z Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu” Teatr oraz Gmina Wałbrzych zapraszają do Amfiteatru przy pl. Teatralnym na bezpłatne spektakle. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych przedstawienia zostaną przeniesione do siedziby Teatru przy ul. Buczka 16. Pierwsza prezentacja – spektakl „Co w strachu piszczy?” w reż. J. J. Połońskiego odbędzie się 2 sierpnia o godz. 18.30.

Ileż to razy, jako dzieci, wyobrażaliśmy sobie w ciemności potwora wychodzącego spod łóżka w naszym pokoju? Ile razy drżeliśmy przed wizytą u dentysty, bojąc się bólu?

A obcinanie czy też mycie włosów? Lekarz? Burza? Odkurzacz? Zwierzęta? Duchy?... Lista STRACHÓW dziecięcych jest tak samo długa, jak i przerażająco śmieszna. Ale czy na pewno? Wyobraźnia dziecięca jest nieposkromiona i niepoczytalna, dlatego świat widziany oczami dziecka jest tak kolorowy i ciekawy... ale i czasami straszny.

Nasz bohater, „mały, zwyczajny Jaś" to każdy z nas czy też każde z naszych dzieci, a może i naszych wnuków... Bardzo przywiązany do swojego pokoju, zabawek i ...strachów. Za nic w świecie nie da się go przekonać, że ten kawałek drzewa za oknem to drzewo... „NIE! TO JEST PIRAT! Ale to, to tylko nożyczki... NIE! TO NOŻYCE DO UCINANIA!... A to... NIE! TO MASZYNA DO MIELENIA BATONIKÓW!!!!!!!" Czy z taką wyobraźnią da się zwyczajnie żyć i nie „umrzeć" ze strachu? Nie da się! Dlatego postanowiliśmy wypowiedzieć wojnę strachom zalegającym dziecięce wyobraźnie. Mały, zwyczajny Jaś będzie musiał się z nimi zmierzyć, a z pomocą lalek, form plastycznych i całego szeregu tricków teatru ulicznego zwycięstwo ma zagwarantowane! Czy strach da się przerobić na uśmiech i lęk na zabawę? Przekonajcie się z nami, że... TAK!

KOLEJNE PREZENTACJE „Wieczorynek z TLiA w Wałbrzychu":
9.08 godz. 18.30 „U/RODZINY"
16.08 godz. 18.30 „Koziołek Matołek"
23.08 godz. 18.30 „Co w strachu piszczy?"
30.08 godz. 18.30 „Och, Emil!"

Marlena Jasińska-Denst
Materiał Teatru
31 lipca 2014

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...