"Wiedźmy" wychodzą na scenę

Projekt „Kobieta – Wiedza – Władza"

W sobotni wieczór na scenie Opery Krakowskiej królować będą "Wiedźmy". Wszystko za sprawą projektu muzycznego, na który składać się będą kobiece arie.

Piękne i tajemnicze, szlachetne i demoniczne, skryte i porywcze, waleczne i podstępne. A usłyszymy je wyśpiewane głosem jednej z najbardziej znanych gwiazd polskiej opery

- na scenie tego wieczoru pojawi się bowiem lubiana i ceniona mezzosopranistka, Małgorzata Walewska, artystka występująca na najbardziej znanych deskach operowych świata. To dzięki niej melomani usłyszą niezapomniane arie ze światowego kanonu opery.

Zobaczymy m.in.: czarownicę Ulrykę z "Balu maskowego" Giuseppe Verdiego, która umie przepowiadać przyszłość. Usłyszymy też dumną Carmen, tytułową bohaterkę opery Georges'a Bizeta. Z oper Verdiego pochodzić będą arie z "Trubadura" Verdiego oraz "Don Carlosa" (za sprawą śpiewanej historii księżniczki Eboli).

Tego wieczoru Małgorzacie Walewskiej towarzyszył będzie także męski głos. Na scenie pojawi się bowiem Przemysław Firek, śpiewak, który nie tak dawno na deskach Opery Krakowskiej świętował jubileusz 25-lecia pracy artystycznej. Artystom akompaniować będzie Orkiestra Opery Krakowskiej pod batutą Tomasza Tokarczyka.

Warto zaznaczyć, że wieczorny koncert to zwieńczenie trwającej od rana konferencji "Kobieta-Wiedza-Władza", która odbędzie się w Sukiennicach. Projekt "Wiedźmy" powstał z inicjatywy Stowarzyszenia ,,Na rzecz Rozwoju".

Sobota, 8 marca, godz. 18, Opera Krakowska.

Szczegółowy program znajdziecie na: kobietawiedzawladza.pl. Bilety: 40,70 i 100 zł

(ŁUG)
Dziennik Polski
7 marca 2014

Książka tygodnia

Trailer tygodnia