Wielka miłość w banalnych okolicznościach

"Bóg, ja i pieniądze" - reż. Maciej Wojtyszko - Teatr Słowackiego w Krakowie

Trochę wesoła, trochę smutna opowieść o wielkiej miłości, która może zdarzyć się zawsze.
Bohaterkę spektaklu spotykamy podczas robienia codziennych zakupów... Lecz w tym przypadku ta banalna sytuacja, okazuje się początkiem fascynujących i poruszających zwierzeń dojrzałej kobiety. Okazuje się, że wielką miłość można spotkać w najbardziej banalnych okolicznościach.

W monodramie wystąpi Hanna Bieluszko, aktorka Teatru im. Juliusza Słowackiego, ceniona za wspaniałe kreacje teatralne i role telewizyjne. Tekst przygotował wybitny dramatopisarz i reżyser - Maciej Wojtyszko, doskonale znany krakowskiej publiczności z takich spektakli jak: Kraina kłamczuchów, Bułhakow czy Narodziny Fryderyka Demuth.
PREMIERA 14 MAJA 2015 NA SCENIE W BRAMIE (Plac Św. Ducha 4)

MACIEJ WOJTYSZKO
Reżyser filmowy, teatralny i telewizyjny. Pisarz, dramaturg, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie, trzykrotny dziekan Wydziału Reżyserii. W swoim dorobku ma ponad dwadzieścia widowisk Teatru Telewizji, pięć filmów fabularnych, kilkadziesiąt spektakli teatralnych, ponad dwieście odcinków seriali. Jest autorem słuchowisk, dramatów i książek dla dzieci, m.in.: Bromba i inni, Tajemnica szyfru Marabuta, Synteza. Książki dla dzieci sam ilustruje. Kawaler Orderu Uśmiechu. Do jego najbardziej znanych dramatów należą: Chryje z Polską, Żelazna konstrukcja, Kraina Kłamczuchów oraz Bułhakow. W Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wyreżyserował: Krainę kłamczuchów, Bułhakowa (nagroda za reżyserię na II Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy), Całe życie głupi, O rozkoszy, Narodziny Fryderyka Demuth.

BOLESŁAW RAWSKI
Kompozytor, aranżer, reżyser dźwięku, dyrygent. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Autor muzyki do ponad stu pięćdziesięciu spektakli teatralnych, twórca muzyki baletowej. Przez lata związany z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie jako kierownik i konsultant muzyczny, a także współzałożyciel (wraz z Józefem Rychlikiem) działającego w Teatrze w latach 1992–1999 Studia Muzyki Przestrzennej. Współpracował z takimi reżyserami jak: Marek Fiedor, Agata Duda-Gracz, Rudolf Zioło, Maciej Wojtyszko, Maciej Sobociński. Napisał muzykę do wszystkich spektakli muzycznych Grupy Rafała Kmity, w której pełni także funkcję kierownika muzycznego. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, które otrzymał za muzykę do spektakli: Aj waj! Czyli historie z cynamonem Grupy Teatralnej Rafała Kmity (IX Festiwal Komedii TALIA w Tarnowie), Bzik tropikalny (wyróżnienie na XXII Konfrontacjach Teatralnych „Klasyka Polska" w Opolu), Krawiec S. Mrożka w reż. Michała Kwiecińskiego (IV Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej).
HANNA BIELUSZKO
Aktorka teatralna i filmowa, popularna odtwórczyni ról serialowych. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Była aktorką Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi (w latach 1979–1986 oraz 1987–1992) oraz Teatru Rozmaitości w Warszawie (1986/1987). W 1983 roku otrzymała Złoty Pierścień za najlepszą kreację sezonu w Wielkanocy A. Strindberga (reż. Bogdan Hussakowski). Od 1992 roku jest aktorką Teatrum im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Współpracowała tu z takimi reżyserami jak: Maciej Wojtyszko, Maciej Prus, Walery Fiokin, Bogdan Hussakowski, Paweł Miśkiewicz, Mikołaj Grabowski, Janusz Wiśniewski, Wojciech Kościelniak. Zagrała m.in. Muzę w Wyzwoleniu S. Wyspiańskiego, Heddę w Heddzie Gabler H. Ibsena, Vicky w Przyjaźni i pieniądzach D. Williamsona, Agnes w Tańcach w Ballybeg B. Friela, Olgę w Bułhakowie M. Wojtyszko, Holly w Śniadaniu u Tiffany'ego T. Capote'a, Arinę w Ożenku N. Gogola. Jak do tej pory stworzyła około stu ról teatralnych i filmowych.

Damian Słowioczek
Materiał Teatru
14 maja 2015

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...