Wielki bal na sto par

Są różne sposoby na spędzenie sylwestrowej nocy.

Siedem stron świata w Teatrze Rozrywki. Wielki bal na sto par, szalona domówka albo wyjazd na narty w Alpy. Są zwolennicy Sylwestra pod gwiazdami, a są i tacy, którzy nade wszystko cenią sobie wygodną sofę i dobrą lekturę. W chorzowskim Teatrze Rozrywki od dwudziestu już lat widzowie bawią się w ten sam sposób.


Kilkugodzinny koncert w wykonaniu całego zespołu artystycznego – to ponad pięćdziesiąt oryginalnych wykonań popularnych przebojów z kraju i zagranicy. Aktorzy, wokaliści, balet i big band Teatru bawią publiczność zaskakującymi interpretacjami, sporą dawką pastiszu, nowymi aranżacjami i rozmachem układów choreograficznych. Po koncercie Teatr zaprasza na zabawę taneczną na dwóch parkietach.

Tym razem ta jedyna w swoim rodzaju noc przebiegać będzie w egzotycznych i oryginalnych rytmach z siedmiu stron świata. Pomyłka? Nie, to nie pomyłka. W Teatrze Rozrywki świat ma siedem, a nie cztery strony! Artyści zaproszą widzów w fascynującą podróż muzyczną – do światowych metropolii, miejsc o wielkiej popularności, ale również i tam, gdzie diabeł mówi „dobranoc". A na dodatek poszukają wspólnie polskich tropów w tych przedziwnych, leżących setki mil stąd miastach i miasteczkach... Polacy na krańcach świata, setki mil od miejsca urodzenia, pasjonaci, wygnańcy, obieżyświaty... Z czym przywędrowali? Co po sobie zostawili? Czy zrośli się z miejscową ludnością?

A może nikt nie jest naprawdę „miejscowy", bo każdy skądś przybył?...

Jolanta Król
Life and more
15 grudnia 2016

Książka tygodnia

W trzech zdaniach. Notatki z lat 2018-2019
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski

Trailer tygodnia

„Viva La Mamma" - reż....
Roberto Skolmowski