Wielki bal na sto par

Są różne sposoby na spędzenie sylwestrowej nocy.

Siedem stron świata w Teatrze Rozrywki. Wielki bal na sto par, szalona domówka albo wyjazd na narty w Alpy. Są zwolennicy Sylwestra pod gwiazdami, a są i tacy, którzy nade wszystko cenią sobie wygodną sofę i dobrą lekturę. W chorzowskim Teatrze Rozrywki od dwudziestu już lat widzowie bawią się w ten sam sposób.


Kilkugodzinny koncert w wykonaniu całego zespołu artystycznego – to ponad pięćdziesiąt oryginalnych wykonań popularnych przebojów z kraju i zagranicy. Aktorzy, wokaliści, balet i big band Teatru bawią publiczność zaskakującymi interpretacjami, sporą dawką pastiszu, nowymi aranżacjami i rozmachem układów choreograficznych. Po koncercie Teatr zaprasza na zabawę taneczną na dwóch parkietach.

Tym razem ta jedyna w swoim rodzaju noc przebiegać będzie w egzotycznych i oryginalnych rytmach z siedmiu stron świata. Pomyłka? Nie, to nie pomyłka. W Teatrze Rozrywki świat ma siedem, a nie cztery strony! Artyści zaproszą widzów w fascynującą podróż muzyczną – do światowych metropolii, miejsc o wielkiej popularności, ale również i tam, gdzie diabeł mówi „dobranoc". A na dodatek poszukają wspólnie polskich tropów w tych przedziwnych, leżących setki mil stąd miastach i miasteczkach... Polacy na krańcach świata, setki mil od miejsca urodzenia, pasjonaci, wygnańcy, obieżyświaty... Z czym przywędrowali? Co po sobie zostawili? Czy zrośli się z miejscową ludnością?

A może nikt nie jest naprawdę „miejscowy", bo każdy skądś przybył?...

Jolanta Król
Life and more
15 grudnia 2016

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki