Wielki bożonarodzeniowy koncert kolędowy

Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na kolejne wydarzenie muzyczne w ramach cyklu Koncertów porcelanowych. 19 i 20 grudnia 2009, powtórka - 30 i 31 stycznia 2010 godz. 19.00

Chór Filharmonii Wrocławskiej pod batutą Jacka Rzempołucha zaśpiewa najpiękniejsze kolędy i pieśni związane tematycznie z Bożym Narodzeniem. Przyjdź do Wrocławskiego Teatru Lalek i poczuj magiczną atmosferę nadchodzących Świąt!

Chór Filharmonii Wrocławskiej  - założony w 2006 r. przez Andrzeja Kosendiaka chór mieszany należy do zespołów wrocławskiej Filharmonii. Od początku pracuje pod kierunkiem Agnieszki Franków- Żelazny. Jego repertuar jest bardzo różnorodny, wynikający z zapotrzebowań Filharmonii na koncerty zarówno oratoryjne, jak i symfoniczne orkiestralno-chóralne, a również na programy chóralne a cappella. Ostatni sezon chóru obfitował w szczególnie ważne wydarzenia. Zespół wystąpił w trzech słynnych centrach muzycznych Europy: w paryskiej Salle Playel, londyńskim Barbican Centre oraz – jako pierwszy polski chór – w ramach legendarnego festiwalu BBC Proms, w Royal Albert Hall. Wszystkie te koncerty odbyły się pod dyrekcją Paula McCreesha, który poprowadził oratorium Jephtha Händla z udziałem wrocławskiego chóru oraz zespołu Gabrieli Consort & Players.

"Wszystkie partie chóralne brzmiały niezwykle przekonująco – z wielkim dramatyzmem, klarownością w ustępach polifonicznych i różnorodnością odcieni dynamicznych, zwłaszcza w drugiej i trzeciej części oratorium. Niewątpliwie było to zasługą połączenia dwóch zespołów chóralnych – Gabrieli Consort i Chóru Filharmonii Wrocławskiej." (Agnes Kory, MusicalCriticizm.com).

W ramach 44. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans połączone zespoły wykonały serię koncertów polskiej i angielskiej muzyki chóralnej. We wrześniu 2009 roku Chór Filharmonii Wrocławskiej dwukrotnie wystąpił podczas 52. edycji Międzynarodowego Festiwalu Flandryjskiego w Gandawie.

Bilety w cenie: 15zł, 25 zł

Anna Hejno
Materiały Teatru
12 grudnia 2009

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...